tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Potężny spadek wpływów z mandatów. Tymczasem wypadków... mniej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Potężny spadek wpływów z mandatów. Tymczasem wypadków... mniej

Autor: Raff 2018.09.18, 12:19 5 Drukuj

Drastycznie spadły wpływy z mandatów karnych - informuje Radio Zet. To efekt akcji protestacyjnej policjantów. Co ciekawe, jak wskazują policyjne dane, spadła też liczba wypadków.

Protest policjantów trwa od lipca tego roku. Funkcjonariusze walczą o jasne zasady pracy i awansów, chcieliby także zlikwidowania tak zwanych limitów mandatowych, czyli określonej liczby mandatów, którą zobowiązani są nałożyć podczas służby. Zdaniem stróżów prawa to działanie na szkodę obywateli i niszczenie społecznego zaufania do instytucji policji.

NAS Analytics TAG

Przedstawiciele MSWiA od początku protestu sugerują, że dotyczy on tylko niewielkiej grupy policyjnych związkowców. Tymczasem, jak wynika z danych, do których dotarło Radio Zet, w sierpniu wpływy z mandatów karnych, nakładanych w całym kraju były niemal o 50 % niższe do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Zdaniem Rafała Jankowskiego, przewodniczącego NSZZ Policjantów, to dowód na to, że protest dotyczy znacznie większej grupy niż tylko członków związku. - Całe środowisko jest zdeterminowane, protestują wszyscy policjanci, bo widzą jaka jest sytuacja w służbie. Jeśli rząd tego nie zrozumie, to będzie jeszcze gorzej - twierdzi Jankowski.

Bardzo interesująco spadek przychodów z mandatów wygląda w zestawieniu ze statystykami wypadkowymi. Jak wynika z danych Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, w sierpniu na polskich drogach doszło do 6880 wypadków, czyli do ponad 800 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W wypadkach zginęło także 27 osób mniej niż w sierpniu 2017, zmniejszyła się o 1200 osób liczba rannych.

Przedziwne statystyki dają jasno do zrozumienia, że mniej opresyjne działania, nakierowane na bezpieczeństwo i porozumienie z kierowcami, dają lepsze efekty niż traktowanie policji jak oprychów drogowych, których zadaniem jest tylko zbieranie kasy.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę