tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Samopoziomujące reflektory motocyklowe, czyli bezpieczeństwo po taniości
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Samopoziomujące reflektory motocyklowe, czyli bezpieczeństwo po taniości

Autor: Raff 2018.08.31, 19:43 Drukuj

Żarówki ALLight to zaskakująco proste rozwiązanie, które radykalnie poprawia bezpieczeństwo motocyklisty na nieoświetlonych drogach. Konstruktorzy wynieśli naukę po poprzednich niepowodzeniach i tym razem zrobili coś niezwykłego.

Ekipa od ALLight próbowała już wejść na rynek ze swoim wynalazkiem, jednak wówczas proponowany przez nich produkt nijak miał się do obietnic. Tym razem wygląda na to, że ich patent działa bez zarzutu i jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich motocyklistów, którym zdarza się jeździć w nocy.

NAS Analytics TAG

Problem znamy doskonale - o ile nie jesteś szczęśliwym posiadaczem systemu doświetlania zakrętów (mają takie coś chyba dwa modele), podczas skrętu na nieoświetlonej drodze, nie widzisz dokładnie dokąd jedziesz. Dzieje się tak dlatego, że reflektor świeci przed siebie, choć, z praktycznego punktu widzenia, powinien oświetlać ci drogę.

Rozwiązaniem tego problemu są właśnie żarówki ALLight. Bardzo jasne projektory LED zawieszono na bezszczotkowych silnikach gimbalowych i wyposażono w bezwładnościowy mechanizm pomiarowy, który ustawia projektor pod odpowiednim kątem podczas pochylenia motocykla. Kiedy zatem składasz się w zakręt, twój reflektor świeci dokładnie tam, gdzie chcesz jechać.

Montaż jest bardzo prosty - w przypadku gniazda H4 wystarczy wymontować żarówkę i zamontować projektor. Z H7 i H11 jest trochę więcej zabawy, ale nie na tyle, by nie poradzić sobie samemu.

W tej chwili ALLight można zamawiać na Indiegogo za 140 dolarów za sztukę (ok. 500 zł), cena detaliczna wyniesie 220 dolarów (800 zł). Drogo? Z pewnością taniej niż podobny system obecny na przykład w BMW K1600. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, projektory pojawią się w normalnej sprzedaży w przyszłym roku.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę