tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda VFR750R RC30, rocznik 1990 - nwka, nie migana
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda VFR750R RC30, rocznik 1990 - nwka, nie migana

Autor: Konrad Bartnik 2018.09.03, 14:14 Drukuj

Trzy Hondy VFR750R RC30 z zerowym przebiegiem są do kupienia u jednego z brytyjskich dealerów. Chętni na podróż sportowym wehikułem czasu będą jednak musieli wyskoczyć z bardzo grubej gotówki.

Honda VFR750R z oznaczeniem ramy RC30 była na przełomie lat 80 i 90 szczytem marzeń fanów motocykli sportowych. To właśnie na tej maszynie Fred Merkel zdobył w latach 88/89 dwa pierwsze mistrzostwa nowopowstałej klasy World Superbike. Wersja drogowa RC30 została zbudowana w zasadzie tylko po to, by spełnić wymogi homologacji do wyścigów. Powstało zaledwie trzy tysiące tych motocykli i już wtedy były bardzo drogie.

NAS Analytics TAG

Napędzana 118-konnym silnikiem V4 RC30 stała się legendą już w momencie premiery i do dziś jest jednym z najbardziej poszukiwanych klasycznych motocykli sportowych. Tym bardziej niezwykła jest oferta brytyjskiego dealera Craig’s Honda, z siedzibą w pobliżu miasta Bradford. Dostępne są tam aż trzy egzemplarze VFR750R RC30, wyprodukowane w 1990 roku i co najważniejsze - z totalnie zerowym przebiegiem.

Motocykle te przetrwały 28 lat, prawdopodobnie w jakiejś prywatnej kolekcji, nie pokonując w tym czasie ani jednego kilometra na ulicy lub na torze. Maszyny w klasycznym, biało-niebiesko-czerwonym malowaniu można obejrzeć na stronie Craig’s Honda.

Japońskie rarytasy nie są wystawione w żadnym portalu ani domu aukcyjnym, dealer akceptuje wyłącznie bezpośrednie, prywatne negocjacje. Wiadomo jednak, że cena każdego z tych niezwykłych egzemplarzy nie będzie okazyjna - wyceniono je na średnio 65 tysięcy funtów, czyli ponad 300 tysięcy zł za sztukę.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr