tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mandaty za jazd na zderzaku coraz bliej. Trwaj prace nad przepisami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mandaty za jazd na zderzaku coraz bliej. Trwaj prace nad przepisami

Autor: Raff 2018.09.13, 14:48 1 Drukuj

Jazda na zderzaku będzie karana surowym mandatem. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pracuje nad regulacjami prawnymi w tym zakresie - donosi Gazeta Prawna.

Prace nad zaostrzeniem przepisów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego wymusiła pogarszająca się sytuacja na autostradach i drogach ekspresowych. Liczba wypadków na tych drogach systematycznie rośnie - według policyjnych statystyk w ubiegłym roku doszło tam do 478 wypadków, w których zginęło 70 osób.

NAS Analytics TAG

Jazda na zderzaku to, obok nadmiernej prędkości, najczęstsza przyczyna wypadków na drogach szybkiego ruchu. Obecne regulacje prawne bardzo ogólnie odnoszą się jednak do odległości od poprzedzającego pojazdu, jaką powinien zachować kierowca. Mowa jest "bezpiecznej odległości", którą każdy kierowca rozumie inaczej.

Jak donosi Gazeta Prawna, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pracuje nad przepisami, które określą dokładnie co oznacza "bezpieczny odstęp". Będzie on wyrażony albo w metrach, albo, co bardziej prawdopodobne, w sekundach - określenie czasowe jest bardziej precyzyjne, ponieważ zależy od prędkości pojazdów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr