tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mandaty za jazdę na zderzaku coraz bliżej. Trwają prace nad przepisami

Mandaty za jazdę na zderzaku coraz bliżej. Trwają prace nad przepisami

Autor: Raff 2018.09.13, 14:48 1 Drukuj

Jazda na zderzaku będzie karana surowym mandatem. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pracuje nad regulacjami prawnymi w tym zakresie - donosi Gazeta Prawna.

Prace nad zaostrzeniem przepisów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego wymusiła pogarszająca się sytuacja na autostradach i drogach ekspresowych. Liczba wypadków na tych drogach systematycznie rośnie - według policyjnych statystyk w ubiegłym roku doszło tam do 478 wypadków, w których zginęło 70 osób.

Jazda na zderzaku to, obok nadmiernej prędkości, najczęstsza przyczyna wypadków na drogach szybkiego ruchu. Obecne regulacje prawne bardzo ogólnie odnoszą się jednak do odległości od poprzedzającego pojazdu, jaką powinien zachować kierowca. Mowa jest "bezpiecznej odległości", którą każdy kierowca rozumie inaczej.

Jak donosi Gazeta Prawna, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pracuje nad przepisami, które określą dokładnie co oznacza "bezpieczny odstęp". Będzie on wyrażony albo w metrach, albo, co bardziej prawdopodobne, w sekundach - określenie czasowe jest bardziej precyzyjne, ponieważ zależy od prędkości pojazdów.

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę