tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bez mandatów i bez opłat ekologicznych. Elektryczny skuter czarnym koniem transportu NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bez mandatów i bez opłat ekologicznych. Elektryczny skuter czarnym koniem transportu

Autor: Raff 2018.08.27, 12:26 Drukuj

Elektryczny jednoślad, mimo znikomej popularności w naszym kraju, może okazać się już wkrótce czarnym koniem miejskiego transportu. Wszystko za sprawą jego przywilejów.

Kiedy Barry testował elektrycznego Bartona, wśród komentarzy przeważał sceptycyzm. Zwracaliście uwagę na niewielki zasięg, wątpliwą frajdę z jazdy i kilka innych pomniejszych wad takiego skutera. Tymczasem, jak się właśnie okazało, elektryczny jednoślad może być bardzo kuszącą propozycją dla osób poruszających się po mieście.

__________________________________________

Bez mandatów

Po pierwsze, na skutek błędu w systemie Centralnego Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD), pojazdy elektryczne nie są rozpoznawane przez moduł obsługujący fotoradary. System identyfikuje je jako "pojazd nieznany", czego skutkiem jest brak procedury mandatowej dla wykroczenia popełnionego przez kierowcę.

Wszystko przez brak wartości w polu "pojemność silnika" takiego pojazdu. System najprawdopodobniej identyfikuje to jako błąd i nie proceduje danych dalej. Fakt bezkarnej jazdy potwierdzają właściciele Tesli.

Bez opłat

Po drugie - już niebawem samorządy rozpoczną wprowadzanie w niektórych częściach miast Stref Czystego Transportu, czyli obszarów z ruchem ograniczonym dla pojazdów spalinowych. Bez przeszkód wjadą tam tylko pojazdy zasilane paliwami alternatywnymi, czyli wodorem czy właśnie prądem. Pozostałe za wjazd do strefu zapłacą dość słono.

Może się zatem okazać, że niedrogi elektryczny Barton stanie się optymalnym pojazdem miejskim. Niewielki zasięg nie będzie przeszkodą podczas dojazdów do pracy, a korzyści w postaci darmowej jazdy po centrum szybko zbilansują koszty zakupu elektrycznego skutera.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę