tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Curtiss Hera - amerykańskie V8 w zupełnie innym wydaniu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Curtiss Hera - amerykańskie V8 w zupełnie innym wydaniu

Autor: Konrad Bartnik 2018.08.24, 13:50 Drukuj

Nieuchronnie zbliżamy się do czasów, w których symbole typu V2, V4 i V8 będą się odnosić do zupełnie innych elementów pojazdu, niż układ cylindrów, ponieważ cylindrów już w ogóle nie będzie. Zaprezentowany właśnie luksusowy hot rod Curtiss Hera to V8, tyle że jest to symbol rozmieszczenia… baterii.

W ostatni czwartek, na imprezie Pebble Beach w Monterey w Kalifornii, w czasie której swoje dzieła prezentowali amerykańscy twórcy aut i motocykli, światło dzienne ujrzała Hera - najnowszy model firmy Curtiss, do niedawna zwanej jako Confederate Motors.

NAS Analytics TAG

Zmiana nazwy producenta nastąpiła w 2017 roku, na skutek niekorzystnego społecznego klimatu wokół jakichkolwiek pozytywnych odniesień do historii południa USA, jednoznacznie kojarzonego z niewolnictwem i przegraną Wojną Secesyjną. Wraz z porzuceniem dawnego logo, firma porzuciła silniki spalinowe - wszystkie jej nowe modele będą miały napęd elektryczny. Nowa nazwa Curtiss jest hołdem dla Glenna Curtissa, jednego z pionierów bicia rekordów prędkości na motocyklu.

Hołdem dla słynnego zawodnika jest również premierowy model Hera, w którym zespół baterii ma układ silnika V8. Na maszynie o zbliżonym kształcie Curtiss uzyskał w 1907 roku tytuł najszybszego człowieka na ziemi. Na plaży Ormond Beach na Florydzie rozpędził się wtedy do prawie 220 km/h.

Matt Chambers, szef firmy Curtiss, nie kryje dumy: Wraz z modelem Hera udało nam się stworzyć najbardziej luksusowy motocykl na świecie. Z pierwszy raz zastosowanymi potężnymi bateriami w układzie V8, mocnym, podwójnym silnikiem elektrycznym i rozstawem osi wynoszącym 168 cm, Hera jest klasą sama dla siebie.

Celem firmy Curtiss jest zajęcie ważnego miejsca na rozwijającym się rynku motocykli elektrycznych. Jej luksusowe customy w stylu Hery czy wcześniejszego Zeusa, mają być bezpośrednią konkurencją Harleya-Davidsona LiveWire, który pojawi się na rynku w 2019 roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę