tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Słaby prąd Harleya-Davidsona. Czy elektryczny cruiser pojawi się w przyszłym roku? Advertisement NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Słaby prąd Harleya-Davidsona. Czy elektryczny cruiser pojawi się w przyszłym roku?

Autor: Raff 2018.07.27, 12:57 Drukuj

Elektryczny motocykl Harley-Davidson może mieć trudne dzieciństwo. Mimo szumnych zapowiedzi szefa firmy, prace nad elektrykiem wydają się znacznie mniej zaawansowane niż moglibyśmy się spodziewać.

Najbardziej chyba spektakularną operacją związaną z rozwojem projektu, była zmiana oficjalnej nazwy z LiveWire na Revelation. Nie, żeby szły za tym jakieś rzeczywiste rewelacje - ot, taka kosmetyka, lekko wyolbrzymiona nazwa, jedna z tych, które Amerykanie tak kochają.

Na razie szukamy ludzi

Tymczasem, choć Matt Levatich, szef H-D deklarował, że elektryk z Milwaukee pojawi się już w przyszłym roku, prace nad wdrożeniem tej obietnicy w czyn idą jak po grudzie. Dopiero niedawno firma rozpoczęła rekrutację na kluczowe dla projektu stanowiska: Electric Vehicle Lead Product Manager, Developmental Services Engineer - Electric Vehicles i Multiple Electric Vehicle Systems Engineers. Pisząc po polsku chodzi o ludzi, którzy odpowiedzialni będą za stworzenie motocykla.

Trochę słabo to wygląda, jeśli weźmie się pod uwagę proces technologiczny tworzenia jednośladu - oprócz długotrwałych prac projektowych, trzeba poświęcić wiele czasu na testy i dopracowanie ewentualnych usterek przedprodukcyjnych. To praca na lata, nie miesiące.

Inna sprawa, że Harley musiałby pokazać coś naprawdę grubego, żeby przekonać do alternatywnego napędu kogokolwiek. Z własną, konserwatywną klientelą może być bardzo, ale to bardzo ciężko - wystarczy wspomnieć model V-Rod, który, mimo oczywistych zalet i konkretnych osiągów, nigdy nie zdobył szacunku fanów marki.

Konkurencja jest silna

A czym nowych klientów miałby skusić Harley? Firmy oferujące elektryczne jednoślady wyrastają jak grzyby po deszczu - wystarczy wspomnieć Zero, którego konstrukcje są świetnie dopracowane i oferują bardzo przyzwoite zasięgi. Albo Brammo, wykupione przez Polarisa - fajny cruiser o iście sportowych osiągach i ciekawym designie. Jak Harley może przeskoczyć taką konkurencję w 12 miesięcy?

Jest wszakże jedna nadzieja - motocykl może być już prawie gotowy, a Harley szuka tylko ludzi, którzy gładko przepchną projekt z laboratorium do produkcji. Jeśli tak właśnie jest, możemy być naprawde zaskoczeni.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę