tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Krótkie małżeństwo Harleya i Alta Motors - rozwód po 6 miesiącach NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Krótkie małżeństwo Harleya i Alta Motors - rozwód po 6 miesiącach

Autor: Konrad Bartnik 2018.08.30, 16:05 Drukuj

Wygląda na to, że trwająca od pół roku ścisła współpraca Harleya-Davidsona z firmą Alta Moto dobiegła końca. Producent z Milwaukee wycofał swoje udziały w kalifornijskiej spółce produkującej elektryczne motocykle.

Nie wiemy do końca, co wydarzyło się w gabinetach prezesów Harleya i Alta Motors, ale mocno i entuzjastycznie promowana współpraca obu firm właśnie się zakończyła. Sytuacja jest o tyle dziwna, że ledwo miesiąc temu Harley szumnie ogłosił strategię rozwoju na najbliższe lata. Znalazły się tam propozycje modeli z kompletnie innych segmentów, takich jak adventure i sport, a bardzo ważne miejsce w tej koncepcji zajęły motocykle elektryczne, które miały być budowane wspólnie z Alta Motors.

Wycofanie się strategicznego inwestora jest również ogromnym problemem dla młodej firmy z San Francisco. Alta Motors będzie musiała sama pociągnąć finansowo rozwój swoich maszyn z rodziny Redshift, albo na gwałt szukać nowego źródła finansowania.

Pierwszy całkowicie elektryczny model Harleya, Livewire, ma mieć swoją premierę już w przyszłym roku, stąd decyzja o pozbyciu się ekspertów od tego typu napędu jest co najmniej dziwna. Jest oczywiście kilka innych firm, pomagających amerykańskiemu producentowi w spełnieniu elektrycznego snu. Są to m.in. włoscy specjaliści od elektroniki w pojazdach, firma Magneti Marelli.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę