tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prezydent Trump zachca do bojkotu motocykli Harley-Davidson
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Prezydent Trump zachca do bojkotu motocykli Harley-Davidson

Autor: Konrad Bartnik 2018.08.20, 11:09 3 Drukuj

Sytuacja na styku amerykańskiej polityki i gospodarki od dłuższego czasu powoduje szok i niedowierzanie, nie tylko u ekspertów. Obecny prezydent USA, ponoć zawsze stawiający swój kraj na pierwszym miejscu, otwarcie nawołuje do bojkotu amerykańskiej ikony - motocykli Harley-Davidson.

Przepychanki administracji prezydenta Donalda Trumpa z amerykańskimi oraz światowymi firmami i instytucjami zdają się nie mieć końca. Mocnym rykoszetem obrywa Harley-Davidson, który musi mierzyć się nie tylko ze spadającą sprzedażą, ale też z kłodami pod nogi w postaci wysokiego cła w UE. Jest ono skutkiem wojny handlowej, którą rozpoczął starannie zaczesany prezydent.

NAS Analytics TAG

Wyjściem z trudnej sytuacji i jednocześnie strategią na gwałtownie zmieniające się realia XXI wieku, jest dla Harleya rozszerzenie oferty o maszyny mniejsze, tańsze i wychodzące poza segment ciężkich cruiserów. Ma to być połączone z otwieraniem kolejnych fabryk poza Ameryką, głównie w Azji. Tamtejsze rynki, w przeciwieństwie do amerykańskiego, wciąż się rozwijają. Plany zarządu Harleya są oczywiście solą w oku prezydenta Trumpa. Najbardziej amerykańska z amerykańskich firm postanowiła otwarcie sprzeciwić się jego polityce.

W zeszłym tygodniu urzędujący prezydent spotkał się z przedstawicielami organizacji "Bikers for Trump", składającej się głównie z odzianych w skóry harleyowców. Wyrazili oni swoje poparcie dla bojowej postawy Donalda Trumpa i zapewnili o tym, że przywiązanie do dobra narodu jest dla nich ważniejsze od przywiązania do ukochanej marki motocykli.

Tuż po spotkaniu prezydent, w swoim zwyczaju, zamieścił na Twitterze mocny wpis. Nawołuje w nim do bojkotu motocykli Harley-Davidson, dopóki firma nie wróci na właściwe, amerykańskie tory. Jednocześnie zaznaczył, że w wyznaczonym przez niego kierunku konsekwentnie podąża wiele firm, w tym konkurencja Harleya. Jeśli Trumpowi chodziło o Indiana, to prawdopodobnie jest lekko niedoinformowany - motocykle tej marki mają być przecież produkowane w Polsce.

Dla Harleya trumpowskie hasło "America First" od ponad 10 lat oznacza zastój, walkę z niską sprzedażą, odpływającą grupą lojalnych klientów i związkami zawodowymi we własnych fabrykach, uniemożliwiającymi energiczne działania. Producent z Milwaukee chce być nowoczesną firmą, śmiało goniącą europejską i azjatycką konkurencję, nawet jeśli ceną za to będzie utrata statusu amerykańskiej legendy.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 0
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr