tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Krakowska Strefa Czystego Transportu dobija przedsiębiorców. Trwają protesty
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Krakowska Strefa Czystego Transportu dobija przedsiębiorców. Trwają protesty

Autor: Raff 2019.02.27, 12:38 4 Drukuj

Trwa protest krakowskich przedsiębiorców z dzielnicy Kazimierz. Około 80 firm, w większości restauracji jest zamknięta od 10 do 16 w proteście przeciwko wprowadzeniu tam Strefy Czystego Transportu, która spowodowała drastyczny odpływ klientów.

Pomysł wprowadzenia Strefy Czystego Transportu wydaje się całkiem niezły, zwłaszcza w Krakowie, który od zawsze boryka się z problemem zanieczyszczonego powietrza. Niestety - wytyczanie takiej strefy tylko na fragmencie obszaru miasta całkowicie mija się z celem. Przecież smog i spaliny nie zatrzymają się magicznie na granicach strefy. Dobitnie pokazał to przypadek Hamburga, gdzie po podsumowaniu czasowego zakazu wjazdu diesli do podobnej strefy okazało się, że ten nie przyniósł absolutnie żadnych efektów.

NAS Analytics TAG

Jedyną widoczną konsekwencją dla Kazimierza jest drastyczny spadek klientów tamtejszych firm, głównie restauracji. Popularne, nie tylko wśród turystów, ale również krakowian, miejsce na spotkania przy lunchu czy kawie, w ciągu dwóch miesięcy po wprowadzeniu Strefy Czystego Transportu, opustoszało. Jak wyliczyli tamtejsi przedsiębiorcy, liczba klientów spadła aż o 30%.

Protestujący żądają natychmiastowej likwidacji Strefy na Kazimierzu. Ich zdaniem są inne, bardziej skuteczne sposoby ograniczenia ruchu, które nie spowodują bankructwa lokalnych firm. Skarga w tej sprawie trafiła już do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Możliwość utworzenia Strefy Czystego Transportu rozważają także urzędnicy z Warszawy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę