tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Więcej motocykli to mniej zanieczyszczeń! Ważny raport francuskich naukowców
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Więcej motocykli to mniej zanieczyszczeń! Ważny raport francuskich naukowców

Autor: Raff 2019.09.16, 11:00 1 Drukuj

Więcej motocykli na drogach to mniej korków, a zatem i mniej zanieczyszczeń - takie dane płyną z raportu francuskiej Narodowej Agencji ds. Żywności, Środowiska oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Dobrze wiedzieć, że fakty znane powszechnie od dawna, znajdują także swoje naukowe potwierdzenie. Francuska Narodowa Agencja ds. Żywności, Środowiska oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (ANSES) przeprowadziła szeroko zakrojone badania, dotyczące udziału jednośladów w ruchu drogowym. Opublikowany raport zawiera trzy najważniejsze wnioski:

NAS Analytics TAG
  • Jednoślad jest średnio czterokrotnie lżejszy niż samochód; zajmuje także cztery razy mniej miejsca, a pokonanie odcinka w obszarze miejskim zajmuje mu dwa lub trzy razy mniej czasu niż pokonanie tego samego odcinka samochodem.
  • Kierowca na jednośladzie oznacza odciążenie transportu publicznego, który jest przeciążony w godzinach miejskiego szczytu.
  • Kierowcy jednośladów są wyłączeni z generowania straty 15 do 20 miliardów euro, traconych przez korki we Francji.

Raport został zlecony przez dwa francuskie ministerstwa: zdrowia i ekologii, co oznacza, że wszelkie podejrzenia o lobbing na rzecz producentów jednośladów są nieuzasadnione.

Jak możemy wyczytać w raporcie, udział jednośladów w ruchu drogowym na najbardziej zatłoczonych obszarach miejskich wzrasta. Oczekuje się, że udział motocykli i skuterów w emisji lotnych związków organicznych będzie malał wraz ze zmianami przepisów faworyzujących elektryczne jednoślady.

Raport ANSES to ważny argument dla społeczności motocyklowych w coraz bardziej zatłoczonych miastach Europy. Mamy nadzieję, że wnioski płynące z badań francuskich naukowców przyczynią się do kolejnych zmian, ułatwiających życie kierowcom jednośladów.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę