tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Więcej motocykli to mniej zanieczyszczeń! Ważny raport francuskich naukowców
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Więcej motocykli to mniej zanieczyszczeń! Ważny raport francuskich naukowców

Autor: Raff 2019.09.16, 11:00 1 Drukuj

Więcej motocykli na drogach to mniej korków, a zatem i mniej zanieczyszczeń - takie dane płyną z raportu francuskiej Narodowej Agencji ds. Żywności, Środowiska oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Dobrze wiedzieć, że fakty znane powszechnie od dawna, znajdują także swoje naukowe potwierdzenie. Francuska Narodowa Agencja ds. Żywności, Środowiska oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (ANSES) przeprowadziła szeroko zakrojone badania, dotyczące udziału jednośladów w ruchu drogowym. Opublikowany raport zawiera trzy najważniejsze wnioski:

NAS Analytics TAG
  • Jednoślad jest średnio czterokrotnie lżejszy niż samochód; zajmuje także cztery razy mniej miejsca, a pokonanie odcinka w obszarze miejskim zajmuje mu dwa lub trzy razy mniej czasu niż pokonanie tego samego odcinka samochodem.
  • Kierowca na jednośladzie oznacza odciążenie transportu publicznego, który jest przeciążony w godzinach miejskiego szczytu.
  • Kierowcy jednośladów są wyłączeni z generowania straty 15 do 20 miliardów euro, traconych przez korki we Francji.

Raport został zlecony przez dwa francuskie ministerstwa: zdrowia i ekologii, co oznacza, że wszelkie podejrzenia o lobbing na rzecz producentów jednośladów są nieuzasadnione.

Jak możemy wyczytać w raporcie, udział jednośladów w ruchu drogowym na najbardziej zatłoczonych obszarach miejskich wzrasta. Oczekuje się, że udział motocykli i skuterów w emisji lotnych związków organicznych będzie malał wraz ze zmianami przepisów faworyzujących elektryczne jednoślady.

Raport ANSES to ważny argument dla społeczności motocyklowych w coraz bardziej zatłoczonych miastach Europy. Mamy nadzieję, że wnioski płynące z badań francuskich naukowców przyczynią się do kolejnych zmian, ułatwiających życie kierowcom jednośladów.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę