tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 UE bdzie wiedzie jak szybko i jak daleko jedzimy. Wszystko w imi ekologii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

UE bdzie wiedzie jak szybko i jak daleko jedzimy. Wszystko w imi ekologii

Autor: Raff 2019.08.14, 13:57 5 Drukuj

Pełny monitoring zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla zapowiada Unia Europejska. Dla nas, kierowców oznacza to kolejny krok w stronę totalnej inwigilacji.

Po aferach związanych z fałszowaniem wyników emisji spalin przez Volkswagena, ale też kilku innych producentów, stało się jasne, że wykorzystywany dotąd cykl pomiaru zużycia paliwa (a zatem i emisji) NEDC musi odejść do lamusa. Unia Europejska postanowiła swoim sposobem wykorzystać ten stan rzeczy do wprowadzenia kolejnych regulacji pozwalających inwigilować kierowców.

NAS Analytics TAG

Plany są następujące: od 1 czerwca 2021 roku każdy nowy samochód osobowy i dostawczy będzie musiał być monitorowany pod kątem faktycznego zużycia paliwa i emisji spalin w czasie jazdy. Zadba o to odpowiednie oprogramowanie, montowane przez producenta, który następnie udostępni zgromadzone informacje odpowiednim instytucjom UE.

Oprogramowanie będzie zbierać dane dotyczące różnych parametrów jazdy, takich jak prędkość, dystans, zużycie paliwa. Łatwo się domyślić, że zgromadzone dane to kopalnia wiedzy na temat sposobu korzystania przez kierowcę z pojazdu. Co ważne, do analizy zebrane informacje nie trafią anonimowo. Producent przekaże je wraz z numerem VIN pojazdu.

Jeśli okaze się, że samochody danej marki emitują zbyt dużo zanieczyszczeń, producent może mieć kłopoty. Czy wobec tego w nowych samochodach nie będą montowane systemy zniechęcające do szybkiej jazdy, takie jak niesławny przymusowy ogranicznik prędkości? Oby nie.

Na szczęście nowe regulacje nie dotyczyć będą motocykli. Przynajmniej na razie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr