tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wykastrowany: Zakaz głośnych wydechów w Unii Europejskiej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wykastrowany: Zakaz głośnych wydechów w Unii Europejskiej

Autor: Alonzo 2019.08.09, 20:33 Drukuj

Normy emisji spalin, obowiązkowe ograniczniki prędkości, teraz czas na wydech. Unia Europejska jest konsekwentna na swojej drodze do zamiany wszystkich urządzeń mechanicznych w elektryczne hulajnogi. Co prawda nowe normy hałasu zaczną obowiązywać w przyszłym roku, ale już teraz producenci wprowadzają modyfikacje w układach wydechowych tak, aby sprostać nowym normom. Najgorsze w tym jest to, że modyfikacje dotykają na przykład samochody, które są budowane i kupowane ze względu na sportowe, agresywne brzmienie wydechu. Mowa o sportowych odmianach Mercedesów i Jaguarów. 

Nowe samochody, które wejdą do produkcji od 1 lipca 2020, będą musiały spełniać bardziej rygorystyczne normy emisji hałasu. Z kolei od lipca 2022 roku wytyczne te będa dotyczyły już wszystkich nowych aut, sprzedawanych na terenie UE - krótko mówiąc do lipca 2022 roku dealerzy muszą wyprzedać wszystkie, dotychczas produkowane modele ze sportowymi wydechami, o ile nie spełniają one drakońskich, nowych norm.

NAS Analytics TAG

Ograniczenia "kastrują" brzmienie aut o 2 decybele. W zależności od mocy górna granica będzie wynosiła od 70 do 73 decybeli. Czy to dużo? Głośny śpiew z odległości 1 metra daje natężenie 75 decybeli. Więc auta już nie pośpiewają. Wyższe ograniczenie będzie dla aut o 4 siedzeniach i mocy powyżej 272 KM na każde 1000 kilogramów z siedzeniem kierowcy co najwyżej 45 cm nad ziemią. Będzie to 74 decybele. To jednak nie koniec koszmaru. Kolejne ograniczenia wejdą w 2024 roku i będzie to kolejny zjazd dopuszczalnej normy hałasu do 68-71 dB dla aut zwykłych i 72 dB dla aut sportowych.

Ograniczenia hałasu motocykli i motorowerów podążały dotąd za zmianami dla samochodów. W przypadku samochodów "kastrowanie" jest już faktem, więc pozostaje nam cieszyć się obecnymi normami emisji hałasu dla motocykli, bo szybko odchodzą...

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę