tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zakazy dla jednośladów w niedziele i święta? Niemieccy motocykliści protestują
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zakazy dla jednośladów w niedziele i święta? Niemieccy motocykliści protestują

Autor: Raff 2020.05.19, 16:18 12 Drukuj

Zakazów jazdy dla motocykli domagają się inicjatorzy akcji "Leisser! Initiative Motorradlärm" (Ciszej! Inicjatywa Hałas Motocykla) z Badenii-Wirtembergii. Sugestia, by zakazać jednośladom jazdy w niedziele, zelektryzowała tamtejszą społeczność motocyklistów.

Niemcy są jednym z najbardziej "umotocyklowionych" krajów Europy. W liczbie zarejestrowanych jednośladów wyżej stoją tylko Włochy. Popularność motocykli i skuterów doskonale widać w każdy weekend na drogach szczególnie atrakcyjnych turystycznie rejonów Niemiec - tysiące kierowców zostawia w garażach limuzyny i terenówki, by oddawać się rozkoszom winklowania w motocyklowym stylu.

NAS Analytics TAG

To nie podoba się jednak niektórym mieszkańcom i lokalnym politykom. W Badenii-Wirtembergii powstała inicjatywa "Ciszej!", która ma na celu wprowadzenie ograniczenia hałasu, powodowanego przez motocykle. O tej sprawie pisaliśmy już niedawno, jednak okazuje się że ma ona także drugie dno.

W przygotowanym przez inicjatorów katalogu zaleceń dla władz, znajdujemy punkt, mówiący o ograniczeniu lub zakazie ruchu dla jednośladów. W dokumencie ujęto to jako zalecenie na wypadek szczególnych trudności w wyegzekwowaniu odpowiedniego poziomu hałasu, jednak to właśnie ten punkt wzbudził u niemieckich motocyklistów bardzo gwałtowne reakcje.

Powstała specjalna petycja, w której bikerzy domagają się wycofania nie tylko tego zalecenia, ale także całej inicjatywy. Zdaniem autorów petycji stanowi ona jawną dyskryminację użytkowników jednośladów i uderza w konstytucyjną wolność osobistą. Jak czytamy w petycji, z infrastruktury drogowej korzysta wiele innych pojazdów, które generują hałas, a o których inicjatywa "Ciszej!" nie wspomina.

Autorzy petycji wskazują także na katastrofalne skutki, jakie wprowadzenie proponowanych ograniczeń mogłoby przynieść lokalnym biznesom - gastronomii, warsztatom, czy innym punktom istniejącym dzięki ogromnej popularności motocykli.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Darek 20/05/2020 10:24

W 100% racja.

Odpowiedz
Autor: Author 20/05/2020 10:12

Zgadzam sie w 100 proc

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę