tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Potwierdzone: Niemcy wycofują się z nowych, bardziej surowych przepisów drogowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Potwierdzone: Niemcy wycofują się z nowych, bardziej surowych przepisów drogowych

Autor: Raff 2020.07.08, 11:42 4 Drukuj

Zatrzymanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 20 km/h - ten przepis stał się wśród niemieckich kierowców kroplą, która przelała czarę goryczy. Po fali protestów rząd zdecydował się wycofać obowiązujące od trzech miesięcy regulacje.

Przypomnijmy - trzy miesiące temu w Niemczech weszły w życie przepisy, w myśl których za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 21 km/h, a poza poza nim o 26 km/h, groziła utrata prawa jazdy oraz mandat w wysokości 80 euro. Z dokumentem można było pożegnać się także za jazdę korytarzem życia lub "podczepienie się" do pojazdu uprzywilejowanego. Tutaj mandat był znacznie dotkliwszy - 240 euro.

NAS Analytics TAG

Na nowych przepisach suchej nitki nie pozostawiły liczne i silne w Niemczech organizacje kierowców, w tym ADAC, ale także partie polityczne FDP i AfD. Pod petycją o wycofanie przepisów podpisało się ponad 140 tysięcy kierowców. Już pod koniec maja niemiecki minister transportu Andreas Scheuer zapowiedział wycofanie nowych regulacji.

Wtedy jednak pojawił się problem - na taką decyzję nie chcieli zgodzić się niemieccy Zieloni. Poza tym powstał też kłopot co zrobić z ukaranymi już na podstawie wprowadzonych przepisów kierowcami, szczególnie z tymi, którzy na podstawie nowego prawa stracili uprawnienia.

Minister transportu 7 lipca zdecydował się wezwać władze niemieckich landów do niestosowania kar przewidzianych przez nowe przepisy. Oficjalnym powodem takiej decyzji miały być uchybienia formalne - podobno część przepisów nie miała odpowiedniej podstawy prawnej. Wygląda jednak na to, że jest to tylko pretekst, by umożliwić władzom wyjście z kryzysu z twarzą.

Ostra reakcja niemieckich kierowców może dziwić - przecież w ogromnej większości jeżdżą oni zgodnie z przepisami. Wydaje nam się, że w tym przypadku chodzi o poczucie wolności i odpowiedzialności. Każdy z nas wolałby chyba zachowywać się przyzwoicie, powodowany wewnętrzną potrzebą, nie karą.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę