tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wielka wygrana niemieckich kierowcw. Surowe przepisy zostan wycofane
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wielka wygrana niemieckich kierowcw. Surowe przepisy zostan wycofane

Autor: Raff 2020.05.20, 14:08 3 Drukuj

Niemieckim kierowcom udało się wymusić cofnięcie drakońskich kar, wprowadzonych zaledwie miesiąc temu. Minister transportu zapowiedział powrót do poprzednich regulacji.

Siła wpływu niemieckich kierowców jest zadziwiająca. W Polsce możemy tylko pomarzyć o podobnej skuteczności. Przypomnijmy - miesiąc temu w Niemczech weszły w życie nowe przepisy, znacznie bardziej surowo traktujące kierowców łamiących przepisy drogowe.

NAS Analytics TAG

Aby stracić prawo jazdy na miesiąc, wystarczyło przekroczyć dopuszczalną prędkość w mieście o zaledwie 21 km/h, poza nim o 26 km/h. Wykroczenie takie wiązało się także z mandatem w wysokości 80 euro. Z dokumentem można było pożegnać się także za jazdę korytarzem życia lub "podczepienie się" do pojazdu uprzywilejowanego. Tutaj mandat był znacznie dotkliwszy - 240 euro.

Nowe przepisy spotkały się z ogromną krytyką. Kierowcy stworzyli petycję, którą podpisało 135 tysięcy osób. Protestowalły także organizacje, np. ADAC oraz partie polityczne - FDP i AfD. Wskazywano, że nowe regulacje, z niezwykle surowymi karami za stosunkowo niegroźne wykroczenia, zaburzają poczucie sprawiedliwości.

Niemiecki minister transportu ugiął się pod falą krytyki i zapowiedział wycofanie wprowadzonych niedawno zmian.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Autor:vvi 20/05/2020 14:29

Jednak mona?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr