tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Korzystanie z aplikacji jak Google Maps i Yanosik zabronione w Niemczech
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Korzystanie z aplikacji jak Google Maps i Yanosik zabronione w Niemczech

Autor: Raff 2020.04.24, 13:30 9 Drukuj

Korzystanie z Google Maps, Yanosika i innych aplikacji wskazujących lokalizację fotoradarów, będzie w Niemczech od 28 kwietnia zabronione.

28 kwietnia wchodzą w życie nowe przepisy drogowe. O części z nich, dotyczącej przekroczeń prędkości, pisaliśmy w innym artykule. Znowelizowane prawo wprowadza zakaz korzystania w czasie jazdy z urządzeń, które mogą wskazywać lokalizację fotoradarów.

NAS Analytics TAG

Podobne przepisy funkcjonują już u naszych zachodnich sąsiadów od pewnego czasu, lecz dotąd zakazem nie były objęte smartfony. Teraz przepisy rozszerzono także na aplikacje, które mają funkcję wskazywania lokalizacji fotoradarów, takie jak na przykład Google Maps, czy popularny w Polsce Yanosik.

Karą za złamanie zakazu będzie mandat w wysokości 75 euro i punkty karne. Zdaniem niemieckich prawników, z zakazu nie będzie zwalniał fakt używania nawigacji. Może się zatem okazać, że nowa w Google Maps funkcja wskazywania fotoradarów, nie będzie dostępna na terenie Niemiec.

źródło: brd24.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Poka wszystkie komentarze
Autor: Andrzej 27/04/2020 06:14

Pisanie dla pisania

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr