tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niemcy przestraszyli si utraty prawka za +21 km/h. Chc cofn zaostrzenie prawa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niemcy przestraszyli si utraty prawka za +21 km/h. Chc cofn zaostrzenie prawa

Autor: Janusz Bbenek 2020.05.18, 16:39 1 Drukuj

Niecały miesiąc obowiązywania w Niemczech nowych przepisów wystarczył, by do mieszkańców tego kraju dotarła ich groza. Pod naciskiem sporej grupy kierowców federalny minister transportu Andreas Scheuer zaapelował o zniesienie utraty prawa jazdy na miesiąc za przekroczenie prędkości o 21 km/h w mieście i 26 poza obszarem zabudowanym. 

Nowe przepisy obowiązują w Niemczech od 28 kwietnia i w porównaniu z naszymi realiami są naprawdę drakońskie. Zresztą nawet sami karni Niemcy zaczynają dostrzegać powagę sytuacji. Uprawnienia zaczęli tracić ludzie, dla których samochód jest niezbędnym środkiem komunikacji w codziennym życiu. 

NAS Analytics TAG

Pod petycją o zniesienie nowych regulacji podpisało się ok. 135 tysięcy osób. Federalny minister transportu Andreas Scheuer z partii CSU zaapelował o cofnięcie zmian, co mogłoby nastąpić w ciągu kilku miesięcy, przy okazji wprowadzenia nowych przepisów dotyczących autostrad. 

Póki co nie wydaje się to jednak realne. Za ostrymi przepisami mocno obstaje partia Zielonych, która w tej chwili ma przewagę w 11 landach.  Daje im to również bezpieczne prowadzenie w Radzie Federalnej - 41 z 69 głosów. Minister Scheuer ma więc bardzo niewielkie szanse na cofnięcie zmian. 

W Niemczech trwa obecnie ożywiona debata nad kierunkiem, w jakim mają iść regulacje ruchu drogowego. Po raz kolejny wróciła m.in. kwestia wprowadzenia sztywnych limitów prędkości na autostradach, co tym razem ma duże szanse powodzenia. 

Źródło: brd24.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor:zz 19/05/2020 08:39

Zieloni- czerwoni...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr