tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niemcy id na wojn z gonymi motocyklami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niemcy id na wojn z gonymi motocyklami

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.02.18, 08:07 6 Drukuj

Niemcy będą kolejnym krajem, w którym zostaną zamontowane urządzenia do pomiaru głośności. Akcja, która w zeszłym roku została przeprowadzona w jednym landzie, teraz będzie rozszerzona na cały kraj.

Aż 74 miasta i 7 landów zamierza walczyć z hałasem generowanym przez motocykle. Mieszkańcy skarżą się, że latem przeszkadza im hałas grup poruszających się na dużych motocyklach. Wszystko zapoczątkowała Badenia-Wirtembergia, gdzie tego typu działania rozpoczęto juz w zeszłym roku. Z pomiarów wynika, że wiele motocykli generuje hałas powyżej 100 decybeli, a unijna norma dla motocykli to 78 decybeli.

NAS Analytics TAG

Minister transportu - Winfried Hermann - powiedział, że problem powinien być poruszony nie tylko na szczeblu rządowym, ale również unijnym. Jak mogłoby się to skończyć? Na razie, wzorem Francji i Wielkiej Brytanii, na drogach pojawią się fotoradary mierzące głośność przejeżdżających obok nich pojazdów.

Politycy domagają się również wyższych kar. Obecnie w Niemczech kara za niedozwolone przeróbki wynosi 90 euro dla kierującego motocyklem i 135 euro dla właściciela. Jeżeli motocykl jest głośny z powodu uszkodzenia lub zużycia fabrycznego układu wydechowego, to kara wynosi 20 euro.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Poka wszystkie komentarze
Autor:xxx 18/02/2020 10:57

co z samolotami tu nad gow?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr