tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niemcy id na wojn z gonymi motocyklami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niemcy id na wojn z gonymi motocyklami

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.02.18, 08:07 7 Drukuj

Niemcy będą kolejnym krajem, w którym zostaną zamontowane urządzenia do pomiaru głośności. Akcja, która w zeszłym roku została przeprowadzona w jednym landzie, teraz będzie rozszerzona na cały kraj.

Aż 74 miasta i 7 landów zamierza walczyć z hałasem generowanym przez motocykle. Mieszkańcy skarżą się, że latem przeszkadza im hałas grup poruszających się na dużych motocyklach. Wszystko zapoczątkowała Badenia-Wirtembergia, gdzie tego typu działania rozpoczęto juz w zeszłym roku. Z pomiarów wynika, że wiele motocykli generuje hałas powyżej 100 decybeli, a unijna norma dla motocykli to 78 decybeli.

NAS Analytics TAG

Minister transportu - Winfried Hermann - powiedział, że problem powinien być poruszony nie tylko na szczeblu rządowym, ale również unijnym. Jak mogłoby się to skończyć? Na razie, wzorem Francji i Wielkiej Brytanii, na drogach pojawią się fotoradary mierzące głośność przejeżdżających obok nich pojazdów.

Politycy domagają się również wyższych kar. Obecnie w Niemczech kara za niedozwolone przeróbki wynosi 90 euro dla kierującego motocyklem i 135 euro dla właściciela. Jeżeli motocykl jest głośny z powodu uszkodzenia lub zużycia fabrycznego układu wydechowego, to kara wynosi 20 euro.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Poka wszystkie komentarze
Autor:xxx 18/02/2020 10:57

co z samolotami tu nad gow?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr