tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kat głośnych wydechów - fotoradar mierzący natężenie dźwięku w fazie testów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kat głośnych wydechów - fotoradar mierzący natężenie dźwięku w fazie testów

Autor: Janusz Bębenek 2019.06.19, 11:27 Drukuj

Już nie tylko nadmierna prędkość będzie powodem do wysłania okolicznościowego zdjęcia i zachęty do wsparcia państwowego budżetu. Brytyjczycy testują właśnie urządzenie, które potrafi zmierzyć poziom hałasu i automatycznie wystawić mandat użytkownikom pojazdów ze zbyt głośnym wydechem.

Ministerstwo Transportu Wielkiej Brytanii zareagowało na liczne skargi mieszkańców miast, dotyczące nadmiernego hałasu, którego źródłem są pojazdy z głośnymi wydechami, głównie motocykle. Przez najbliższe 3 miesiące w kilku lokalizacjach testowane będą fotoradary z funkcją pomiaru natężenia dźwięku.

NAS Analytics TAG

Urządzenia działają jak zwykłe fotoradary - automatycznie robią zdjęcia i nagrywają filmy. Wyposażone są jednak w mikrofony i jednostkę sterującą, która analizuje zarejestrowane dźwięki. Jeśli uzna je za zbyt głośny wydech, właściciel pojazdu otrzyma pamiątkowe zdjęcie lub film wraz z wezwaniem do zapłaty.

Podobne urządzenia działają już m.in. w USA i Australii. Jeśli pomysł przyjmie się na Wyspach, niewykluczone, że nasze podwórko będzie kolejnym celem dźwiękowych purystów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę