tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kat gonych wydechw - fotoradar mierzcy natenie dwiku w fazie testw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kat gonych wydechw - fotoradar mierzcy natenie dwiku w fazie testw

Autor: Janusz Bbenek 2019.06.19, 11:27 Drukuj

Już nie tylko nadmierna prędkość będzie powodem do wysłania okolicznościowego zdjęcia i zachęty do wsparcia państwowego budżetu. Brytyjczycy testują właśnie urządzenie, które potrafi zmierzyć poziom hałasu i automatycznie wystawić mandat użytkownikom pojazdów ze zbyt głośnym wydechem.

Ministerstwo Transportu Wielkiej Brytanii zareagowało na liczne skargi mieszkańców miast, dotyczące nadmiernego hałasu, którego źródłem są pojazdy z głośnymi wydechami, głównie motocykle. Przez najbliższe 3 miesiące w kilku lokalizacjach testowane będą fotoradary z funkcją pomiaru natężenia dźwięku.

NAS Analytics TAG

Urządzenia działają jak zwykłe fotoradary - automatycznie robią zdjęcia i nagrywają filmy. Wyposażone są jednak w mikrofony i jednostkę sterującą, która analizuje zarejestrowane dźwięki. Jeśli uzna je za zbyt głośny wydech, właściciel pojazdu otrzyma pamiątkowe zdjęcie lub film wraz z wezwaniem do zapłaty.

Podobne urządzenia działają już m.in. w USA i Australii. Jeśli pomysł przyjmie się na Wyspach, niewykluczone, że nasze podwórko będzie kolejnym celem dźwiękowych purystów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr