tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolejny kraj chce walczy z gonymi motocyklami i samochodami - Szwajcaria przedstawia swoje plany
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kolejny kraj chce walczy z gonymi motocyklami i samochodami - Szwajcaria przedstawia swoje plany

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.06.29, 07:30 Drukuj

Szwajcaria to kolejny kraj, który chce wytoczyć wojnę zbyt głośnym samochodom i motocyklom, tamtejsze władze przedstawiły plan działania, który choć jest sensowny, to wzbudza kontrowersje lokalnych środowisk motocyklistów.

Pomysł Szwajcarów jest prosty - ograniczenie dostępu do wszystkich lub niektórych dróg dla motocykli i samochodów, które generują hałas przekraczający 95 decybeli. Egzekwowaniem przepisów miałyby zająć się specjalne fotoradary, które sprawdzą głośność przejeżdżającego pojazdu i w razie potrzeby wystawią mandat. Początkowo pomysł miał obejmować cały kraj i tylko motocykle, ale teraz dołączono do tego samochody, ale w ramach marchewki politycy mówią już tylko o ograniczeniach w wybranych regionach.

NAS Analytics TAG

Zanim przepisy wejdą w życie, zostanie zorganizowana jeszcze jedna tura konsultacji, które mają odbyć się tego lata, a ewentualne kroki zmierzające w kierunku wprowadzenia praktycznych rozwiązań miałyby być podjęte nie wcześniej niż pod koniec 2022 roku. Na podobne kroki zdecydowała się Austria, gdzie od 10 czerwca do 30 października niektóre drogi zostały zamknięte dla motocykli, a na niektórych jest sprawdzana głośność pojazdów. Pomysł ograniczeń dla głośnych pojazdów pojawił się także w Niemczech i dotyka on głównie motocyklistów, ale tamtejsze stowarzyszenia chcą wypracować kompromis z politykami, którzy zapowiadają, że są gotowi do rozmów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr