tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolejny kraj chce karać za głośne wydechy. Będą testować fotoradary akustyczne
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kolejny kraj chce karać za głośne wydechy. Będą testować fotoradary akustyczne

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.05.05, 09:55 Drukuj

Francja wkrótce nie będzie jedyna z fotoradarami akustycznymi. Kolejny kraj chce dołączyć do grona państw karzących kierowców zbyt głośnych motocykli i samochodów. Program ma kosztować łącznie ponad 1,6 mln złotych.

Brytyjski departament transportu zamierza walczyć ze szkodliwymi skutkami hałasu. Z końcem kwietnia ogłoszono rozpoczęcie przyjmowania wniosków dotyczących potencjalnych lokalizacji. Spośród zgłoszeń zostaną wybrane 4 lokalizacje w Anglii i Walii. Następnie zostaną w nich zamontowane urządzenia mierzące głośność i rozpoczną się testy. Według departamentu transportu fotoradary pozwolą przywrócić ciszę i spokój na brytyjskich ulicach.

NAS Analytics TAG

Sekretarz transportu, Grant Shapps wskazuje, ze chodzi przede wszystkim o drogi, gdzie właściciele głośnych pojazdów nie dają mieszkańcom spać. Urzędnicy mają nadzieję, że wśród lokalizacji znajdą się zarówno duże miasta, jak i mniejsze wioski, co pozwoli lepiej zrozumieć skalę problemu i przede wszystkim dokładnie przetestować nowy typ fotoradarów i nauczyć się je kalibrować. W pracach ma wziąć udział kilka firm, ale nie podano daty rozpoczęcia programu testowego.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę