tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda motocyklem bez celu nielegalna w Niemczech. Policja walczy z uciążliwym hałasem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda motocyklem bez celu nielegalna w Niemczech. Policja walczy z uciążliwym hałasem

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.05.23, 08:40 3 Drukuj

Niemiecka policja walczy z tymi, którzy dla przyjemności jeżdżą po mieście samochodem lub motocyklem. To, co często cieszy właściciela pojazdu, niekoniecznie cieszy mieszkańców. Dlatego przy odrobinie pecha można dostać mandat.

Jak informuje Autokult, niemiecka policja wyłapuje tych, którzy poruszają się głośnymi pojazdami bez celu, robią przegazówki i wykazują się innymi zachowaniami zakłócającymi spokój mieszkańców oraz osób spędzających czas w restauracyjnych ogródkach. Niemcy mają na takie zachowanie paragraf w kodeksie wykroczeń, który mówi, że bezcelowe jeżdżenie w obszarze zabudowanym jest zabronione, jeśli jest dokuczliwe dla innych.

NAS Analytics TAG

Przepis mówi, że korzystając z pojazdu należy unikać generowania niepotrzebnego hałasu. Zabronione jest także jeżdżenie w tę i z powrotem w terenie zabudowanym, jeżeli może to powodować dyskomfort osób przebywających w pobliżu. Ostatecznie wszystko zależy od funkcjonariusza, który już przy pierwszym przejeździe może zatrzymać kierowcę do kontroli.

Jeśli zamierzacie pojeździć bez celu po niemieckich miastach, to lepiej nie miejcie głośnego wydechu i ustalcie dłuższą trasę. Za celowe wprowadzanie silnika na wysokie obroty można z kolei dostać mandat w wysokości 80 euro. Kolejne 80 euro można dostać za generowanie niepotrzebnych zanieczyszczeń.

Niemiecka policja specjalnie patroluje ulice miast w nieoznakowanych radiowozach i bada sonometrem głośność wydechu. Co ciekawe, za zbyt głośny wydech można stracić dowód rejestracyjny, nawet jeśli jest homologowany do użytku na drogach publicznych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Ja 23/05/2023 10:27

Hahaahahahaahahahah!!!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę