tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mandat za motocykl z gonym wydechem. Kolejna metropolia z fotoradarami akustycznymi
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mandat za motocykl z gonym wydechem. Kolejna metropolia z fotoradarami akustycznymi

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.01.22, 17:52 Drukuj

Kolejne miasto na świecie zamierza zamontować na swoich ulicach fotoradary akustyczne, które będą wystawiać mandaty kierowcom zbyt głośnych samochodów i motocykli. Tym razem takie fotoradary pojawią się w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Nowym Jorku. Władze miasta już zakończyły etap pilotażu. Kary dla niesfornych kierowców są bardzo wysokie.

W ostatnich latach informacje o fotoradarach akustycznych często pojawiały się w kontekście krajów europejskich i to m.in. Paryż jest podawany za przykład przez ABC7NY w materiale o stosowaniu tego typu urządzeń w Nowym Jorku. Jak podaje portal, Nowy Jork jest jednym z najgłośniejszych miast w Stanach Zjednoczonych, a problem powrócił wraz z poluzowaniem obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Program pilotażowy trwał rok i w tym czasie wystawiono 71 mandatów. Pierwsza kara wynosi 800 dolarów, a przy kolejnym przewinieniu jest to już 2625 dolarów.

NAS Analytics TAG

Nowy Jork ma ściśle określone przepisy dotyczące hałasu. Regulacje zostały wprowadzone przez Michaela Bloomberga i obejmują nawet samochody do obwoźnej sprzedaży lodów oraz szczekanie psa, gdzie dopuszcza się do 5 minut ciągłego szczekania podczas ciszy nocnej i 10 minut ciągłego szczekania w ciągu dnia. Są też przeciwnicy takich przepisów i pojawiają się protesty w formy petycji przeciwko restrykcjom dotyczącym tego, jaki hałas można generować.

W przypadku samochodów i motocykli limit ustalono na 76 do 90 decybeli i jest on zależny od rodzaju pojazdu oraz prędkości. Oprócz kary za generowanie nadmiernego hałasu właściciele pojazdów mogą dostać mandat w wysokości od 150 do 1000 dolarów za modyfikacje tłumików i układów wydechowych powodujące wzrost hałasu. Co ciekawe, karani są nie tylko kierowcy, ale także firmy zajmujące się dokonywaniem takich przeróbek. Jak informuje portal THECITY.NYC, jeżeli przedsiębiorca zostanie przyłapany 3 razy w ciągu 18 miesięcy, to może stracić swoją licencję.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr