tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zakaz rejestracji pojazdów spalinowych na terenie UE. Szokująca propozycja Danii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zakaz rejestracji pojazdów spalinowych na terenie UE. Szokująca propozycja Danii

Autor: Raff 2019.10.07, 15:11 11 Drukuj

Wszystkie samochody zasilane benzyną i dieslem trzeba wycofać z ruchu - wzywa Dania, wspierana przez 10 innych krajów Unii Europejskiej. Nie wiemy jakie plany ma skandynawski kraj wobec motocykli. 

Szokująca propozycja Danii pojawiła się na piątkowym spotkaniu ministrów środowiska UE w Luksemburgu. Przedstawiciele Danii argumentowali, że jedynym sposobem na obniżenie emisji jest mocna ingerencja w sektor transportu, który, jako jedyny, stale zwiększa obciążenie dla środowiska.

NAS Analytics TAG

Zgodnie z unijnymi planami, emisja dwutlenku węgla w 2030 roku być niższa od obecnej o 40 procent, zaś w roku 2050 r. ma zostać zredukowana do zera. Zdaniem Danii jedynym sposobem, by dotrzymać założonych terminów jest natychmiastowe i radykalne działanie.

Podobny pomysł pojawił się w Danii już w 2018 roku - planowano wprowadzić taki zakaz na terenie kraju do 2030 roku, jednak okazało się, że zapi o takiej treści jest niezgodny z unijnym prawem.

Kilka krajów nowej Unii, w tym Litwa, Łotwa, Słowenia i Bułgaria sprzeciwiły się planom Danii, zauważając, że wprowadzenie zakazu na terenie Unii spowodowałoby masowy przepływ pojazdów do wschodniej części Europy.

W duńskiej propozycji nie pojawiły się na szczęście żądania dotyczące motocykli. Obawiamy się jednak, że przez niedopatrzenie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: ahmed 25/01/2020 17:46

Napisał wyraźnie

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę