tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Będziemy cię śledzić, ale mniej zapłacisz. Ciekawy projekt polskich naukowców
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Będziemy cię śledzić, ale mniej zapłacisz. Ciekawy projekt polskich naukowców

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.11.20, 09:38 Drukuj

Składka ubezpieczenia zależna od stylu jazdy - to mokry sen wielu kierowców i właścicieli firm, którzy słusznie uważają, że solidarna odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez innych nie jest ok. Z pomocą przyjdą naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej.

Na światowych rynkach tego typu systemy nie są nowością, ale w Polsce nawet nie można mówić o raczkowaniu takich rozwiązań. Polską wersję systemu opracują Politechnika Świętokrzyska, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Insytut Motoryzacji oraz Globtrak Polska sp. z o.o.

NAS Analytics TAG

Projekt będzie ukierunkowany przede wszystkim na wykorzystanie w firmach, które mają duże floty pojazdów. Monitorowanie zachowań pracowników korzystających z samochodów służbowych pozwoli na dopasowanie składek ubezpieczenia do stylu jazdy kierowców. Oczywiście mogą na tym skorzystać również zwykli kierowcy, którzy nie lubią przepłacać.

Póki co takie rozwiązanie oferują twórcy aplikacji Yanosik wspólnie z Grupą Ergo Hestia. Na podstawie danych z przejazdów wyliczana jest miesięczna składka ubezpieczenia. Przy wyliczeniu składki aplikacja bierze pod uwagę przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz płynność jazdy. Urządzenia telemetryczne zamontowane w samochodach czy motocyklach pozwolą na zebranie jeszcze dokładniejszych danych.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę