tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prawie 5000 zł kary za brak OC! Dla UFG to prawdziwa żyła złota
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Prawie 5000 zł kary za brak OC! Dla UFG to prawdziwa żyła złota

Autor: Raff 2019.07.23, 16:54 9 Drukuj

Dotkliwe kary, jakie zapominalscy płacą za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC, mogą być jeszcze wyższe. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny pozyskuje z nich miliony złotych.

Jeśli dobrze przyjrzeć się naszym ulicom, to łatwo zauważyć, że niemal na każdej stoi co najmniej jeden pojazd, który od dawna nie jeździ. Takich "martwych dusz" jest wciąż bardzo dużo, mimo, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny coraz skuteczniej wyłapuje pojazdy bez ważnego ubezpieczenia.

NAS Analytics TAG

W 2017 roku UFG wykrył niemal 100 tysięcy przypadków braku obowiązkowego ubezpieczenia OC. W 2018 takich pojazdów znaleziono jeszcze więcej. Jak UFG ustala czy pojazd ma OC? Bardzo prosto - porównuje zapisy Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców z bazą podpisanych umów ubezpieczenia OC, uzyskaną od ubezpieczycieli.

Kary za brak OC są dotkliwe. Najwięcej zapłacą ci, którzy zalegają najdłużej - w przyszłym roku ponad 14-dniowe opóźnienie w podpisaniu umowy OC oznaczać będzie dla motocyklisty wydatek 750 zł, dla kierowcy osobówki 4200 zł. O skali problemu nieubezpieczonych pojazdów najlepiej świadczy fakt, że w ciągu trzech pierwszych miesięcy bieżącego roku kierowcy zapłacili kary na łączną sumę aż 81 mln zł.

W przyszłym roku kary za brak OC wzrosną. Rząd zapowiada bowiem podwyższenie minimalnego wynagrodzenia, z którym powiązana jest wysokość maksymalnej kary za brak ubezpieczenia. W 2020 roku wynosić ona będzie aż 4900 zł - taką kwotę zapłaci kierowca samochodu, który nie ma polisy dłużej niż 14 dni.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę