tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czy masz wan polis OC? UFG: sprawd w internecie, moesz unikn ogromnej kary!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
 
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czy masz wan polis OC? UFG: sprawd w internecie, moesz unikn ogromnej kary!

Autor: Raff 2020.05.13, 17:30 3 Drukuj

Rośnie liczba kar za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zachęca do sprawdzania ważności polisy OC przez internet.

Kary za brak OC są ogromne - jeśli przerwa w ubezpieczeniu trwała dłużej niż dwa tygodnie, za samochód trzeba zapłacić aż 5200 zł. To jeszcze nic - jeśli takim nieubezpieczonym pojazdem spowodujesz wypadek, wszelkie koszty pokryjesz z własnej kieszeni. Łatwo sobie wyobrazić, że kolizja z drogim samochodem może obciążyć twój budżet do końca życia.

NAS Analytics TAG

W pierwszym kwartale tego roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wystawił aż 24 845 wezwań do zapłaty. Dla porównania, w analogicznym okresie 2019 roku wystawiono ich 19 064. Taki wzrost może być niepokojący, choć niemal na pewno związany jest z zamieszaniem spowodowanym pandemią.

UFG na swojej stronie zachęca do sprawdzenia ważności polisy OC - nie tylko własnej, ale także znajomych i sąsiadów, którzy są mniej biegli w korzystaniu z narzędzi internetowych. Do uzyskania informacji o ważności polisy wystarczy tylko numer rejestracyjny pojazdu.

Kiedy polisa OC nie przedłuży się automatycznie? Stanie się tak w dwóch przypadkach - pierwszy to ten, kiedy nie zapłacimy którejkolwiek raty w terminie, drugi, kiedy korzystamy z polisy OC poprzedniego właściciela zakupionego pojazdu.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr