tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Z powodu koronawirusa nie bdzie kary za brak OC? UFG precyzuje
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Z powodu koronawirusa nie bdzie kary za brak OC? UFG precyzuje

Autor: Raff 2020.04.26, 19:17 Drukuj

W sieci pojawiło się wiele informacji na temat rzekomego umarzania kar za brak ubezpieczenia OC ze względu na sytuację epidemiczną. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny dementuje te nieprawdziwe informacje i precyzuje w jakiej sytuacji można liczyć na umorzenie kary.

Liczne ograniczenia związane ze stanem epidemii spowodowały problemy z realizowaniem wielu dotychczasowych obowiązków. Nie pracuje wiele urzędów, firm i instytucji, co dodatkowo utrudnia najprostsze czynności. Ministerstwo Infrastruktury przewidziało możliwość legalnego przedłużenia terminu badania technicznego, ale co z ubezpieczeniem OC?

NAS Analytics TAG

W sieci pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji, jakoby Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny miał odstępować od wymierzania kar za brak obowiązkowego ubezpieczenia. Owszem, w niektórych, ściśle określonych sytuacjach, możliwe jest uniknięcie odpowiedzialności za niewykupioną polisę, ale z pewnością nie stanie się tak w każdym przypadku.

Przypomnijmy: polisa OC nie przedłuża się automatycznie tylko jeśli nabywca korzysta z polisy poprzedniego właściciela lub którakolwiek z rat polisy nie została opłacona w terminie. W pozostałych przypadkach kończąca się polisa zostaje automatycznie przedłużona na kolejny rok.

Rzecznik UFG, Damian Dziąber, w rozmowie z portalem autokult.pl zwraca uwagę, że jeśli nie uda się wykupić polisy OC z powodów związanych z koronawiusem (takich jak na przykład kwarantanna, czy leczenie), to przypadek taki może być usprawiedliwieniem, ale tylko wówczas, gdy zostanie rzetelnie udokumentowany. Z całą pewnością UFG nie będzie odpuszczać wszystkim "z automatu".

Radzimy zatem sprawdzić własne polisy - może się okazać, że termin upływa bardzo niedługo.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr