tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kary za brak OC w 2021 roku. Ile zapacisz za motocykl, samochd?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kary za brak OC w 2021 roku. Ile zapacisz za motocykl, samochd?

Autor: Raff 2020.09.19, 13:02 Drukuj

Rosną kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ich wartość uzależniona jest między innymi od wysokości pensji minimalnej, a ta w przyszłym roku wyniesie 2800 zł.

Dziś maksymalną karą za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC, jaką zapłaci właściciel motocykla, jest 870 zł. Stanie się tak wtedy, gdy okres, w którym pojazd nie posiadał ubezpieczenia, będzie dłuższy niż 14 dni. Jeśli zwłoka nie przekroczy 3 dni, kara wyniesie 170 zł, a okres od 3 do 14 dni zwłoki oznaczać będzie 435 zł kary.

NAS Analytics TAG

Wysokość grzywny związana jest z pensją minimalną, co oznacza, że każde jej podniesienie wpływa także na wysokość kary. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w przyszłym roku pensja minimalna wynieść ma 2800 zł brutto, musimy się zatem spodziewać wzrostu wysokości kar.

Ile zapłacimy w 2021 roku za brak OC? Za najkrótsze spóźnienie, do trzech dni, zapłacimy karę 190 zł. Okres od 3 do 14 dni oznaczać będzie wydatek 470 zł, a opóźnienie powyżej 14 dni poskutkuje karą w wysokości 930 zł.

W znacznie gorszej sytuacji są kierowcy samochodów, którzy zapłacą odpowiednio 1120 zł, 2800 zł i 5600 zł. Radzimy nie liczyć na to, że uda się uniknąć kary - Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny dysponuje bardzo skutecznym narzędziem, które porównuje bazę danych CEPiK z danymi od ubezpieczycieli.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr