tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 OC prawie za darmo, bez kary za jego brak. Rzecznik Finansowy walczy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

OC prawie za darmo, bez kary za jego brak. Rzecznik Finansowy walczy

Autor: Raff 2020.03.26, 11:03 5 Drukuj

Składki OC obniżone o 95 procent? Taki pomysł na wsparcie kierowców w czasie epidemii ma Rzecznik Finansowy. Warunek? Chętni musieliby zadeklarować, że nie będą korzystać z pojazdu.

Pomysł rzecznika jest następujący: kierowcy, którzy z powodu ograniczeń w przemieszczaniu się, pracują z domu i nie korzystają z własnego pojazdu, mieliby możliwość zredukować opłatę składki na ubezpieczenie OC o 95 procent. Aby skorzystać z tej możliwości, konieczne byłoby złożenie deklaracji o niekorzystaniu z pojazdu. W praktyce byłoby to zatem czasowe wycofanie z ruchu.

NAS Analytics TAG

Rzecznik Finansowy proponuje także wprowadzenie możliwości odroczenia opłaty składki OC oraz zawieszenia kar za nieterminowe wpłaty. Zwłaszcza to drugie rozwiązanie może być ulgą dla części kierowców, Przypominamy, że spóźnienie z zawarciem umowy OC powyżej 14 dni wiąże się z karą w wysokości 870 zł dla motocykla i nawet 5200 zł dla samochodu osobowego.

Jak dotąd propozycje te trafiły w formie apelu Rzecznika Finansowego do Ministerstwa Finansów, Polskiej Izby Ubezpieczeń i Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Nie wiemy jeszcze jak instytucje te odniosą się do wymienionych pomysłów. Skoro banki, firmy leasingowe i część samorządów zawieszają opłaty i raty, to może uda się także z OC?

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr