tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ubezpieczenie motocykla 2020. Gdzie najtaniej OC i AC? [ZESTAWIENIE]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ubezpieczenie motocykla 2020. Gdzie najtaniej OC i AC? [ZESTAWIENIE]

Autor: Konrad Bartnik 2020.03.06, 12:48 2 Drukuj

Sezon motocyklowy 2020 już praktycznie wystartował i tradycyjnie, jak co roku, na początku pojawiają się dwie główne kwestie. Oprócz zadbania o kondycję samej maszyny zaczynamy się rozglądać za jej korzystnym ubezpieczeniem. Pod okiem eksperta sprawdziliśmy tegoroczną ofertę kilku towarzystw ubezpieczeniowych. 

Opcje ubezpieczenia dzielimy na dwie zasadnicze grupy - obowiązkowe, od odpowiedzialności cywilnej (OC) i dobrowolne - AC + pakiety, które mają zadbać o spokój naszego sumienia. Główna zasada jest prosta - jeśli szukamy wariantu jak najbardziej podstawowego, to OC ma być po prostu jak najtańsze. Na AC, aby było naprawdę skuteczne, nie warto już tak oszczędzać, tylko dokładnie przeanalizować jego zakres - co nam daje w zaproponowanej cenie. Zawsze najkorzystniejszy finansowo jest cały pakiet OC+AC.

NAS Analytics TAG

Wybierając ubezpieczenie AC należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, takich jak brak udziałów własnych, zniesiona amortyzacja części, brak redukcji sumy ubezpieczenia po szkodzie oraz zakres terytorialny ryzyka kradzieży. Na rynku są również dostępne dodatkowe ubezpieczenia pakietowe przygotowanie specjalnie dla motocyklistów, zabezpieczające życie i zdrowie kierowcy/pasażera, ubrania, kask, a także wybrane elementy wyposażenia (np. nawigacja, kamerka czy kufry).

W gąszczu opcji, warunków i przepisów łatwo się zagubić, dlatego jeśli nie czujemy się mocni w tematyce ubezpieczeniowej, warto skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty. Nasze dzisiejsze zestawienie pomogła nam przygotować Jolanta Karbowska z firmy Ubezpiecz Świadomie, nasz domyślny redakcyjny kontakt w temacie ubezpieczeń motocykli, turystycznych, na wyjazdy na testy oraz wszystkich innych, których aktualnie potrzebujemy - bardzo dziękujemy!

Ubezpieczamy motocykl

Do naszego wyliczenia musieliśmy przyjąć jakieś kryteria. Uznaliśmy, że spróbujemy je maksymalnie uśrednić, wybierając jako przykład kilkuletni motocykl średniej klasy, jako najbardziej reprezentatywny dla naszego rynku. Wybór padł na nakeda Kawasaki Z750 z 2010 roku, z przebiegiem 18000 km, o wartości w przedziale 14904-16200 zł. Maszyna zarejestrowana jest w Warszawie, a jej właścicielką jest 36-letnia kobieta, posiadająca prawo jazdy od ponad 10 lat, z bardzo dobrą historią ubezpieczeniową.

Podane dane są oczywiście szacunkowe i w przypadku waszych motocykli będą się zapewne minimalnie różnić. Dają one jednak uśredniony obraz cen ubezpieczeń w sezonie 2020.

Składka za OC        Składka za AC w wariantach
PZU 138 zł   1 604 zł Wariant optymalny - przy wycenie uwzględniane są ceny części alternatywnych. 1 688 zł Wariant serwisowy - przy wycenie/do naprawy uwzględniane są ceny części oryginalnych.
mtu 361 zł   741 zł Minicasco - ochrona obejmuje szkodę całkowitą i kradzież pojazdu.    
ERGO Hestia 376 zł   1 084 zł Wariant kosztorys - przy wycenie uwzględniane są ceny części alternatywnych. Wariant ASO nie jest dostępny dla pojazdów powyżej 9 roku eksploatacji. 
Compensa 217 zł   720 zł Wariant kosztorysowy - przy wycenie uwzględniane są ceny części alternatywnych lubczęści oryginalne – w przypadku braku zamienników 1 096 zł Wariant serwisowy - wypłata na podstawie faktur lub na podstawie kosztorysu
Generali 283 zł     1 492 zł Naprawa w dowolnym warsztacie, również ASO
Proama 283 zł   1 437 zł Wariant warsztat - naprawa na podstawie kosztorysu lub w warsztacie Proama 1 682 zł Naprawa w dowolnym warsztacie, również ASO
Allianz 504 zł   1 567 zł Wariant partnerski -przy wycenie/do naprawy uwzględniane są ceny części alternatywnych 1 776 zł Wariant serwisowy - przy wycenie/do naprawy uwzględniane są ceny części oryginalnych
Warta 256 zł     4 515 zł Warta AC Standard
HDI 256 zł   2 540 zł HDI AC Kosztorys  
Wiener 384 zł   1 242 zł Wariant kosztorys - przy wycenie uwzględniane są ceny części alternatywnych z potrąceniem amortyzacji 1 602 zł Naprawa w dowolonym warsztacie, również w ASO, zniesiona amortyzacja części
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr