tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wane zmiany na rynku ubezpiecze. Niestety, taniej nie bdzie...
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wane zmiany na rynku ubezpiecze. Niestety, taniej nie bdzie...

Autor: Raff 2019.12.29, 10:38 1 Drukuj

Wzrost składek ubezpieczenia OC, wyższe kary za jego brak i wycofanie się z rynku ważnego gracza przewidują eksperci rynku ubezpieczeniowego. O sprawie pisze Fakt.

Podwyżki składek na obowiązkowe ubezpiecznie OC zapowiadane są już od dawna. Ubezpieczyciele narzekają na niską rentowność tych polis. Czeka nas także wzrost kar za brak ważnego OC, ponieważ stawki te są związane z wysokością minimalnej pensji która od nowego roku wynosić będzie 2600 zł brutto.

NAS Analytics TAG

W 2020 roku za przerwę w ciągłości ubezpieczenia trwającą powyżej 14 dni kara wyniesie 5200 zł (wcześniej 4500 zł). Jeśli przerwa zmieści się w ramach od 4 dni do 14 dni włącznie - trzeba będzie liczyć się z karą 2600 zł ( dotąd 2250 zł); jeśli zdążymy zapłacić przed upływem 3 dni, kara wyniesie 1040 zł (zamiast 900 zł).

Fakt.pl przypomina także, że zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego ubezpieczyciel sprawcy kolizji powinien zapłacić za opinię eksperta, która będzie podstawą do wyceny szkód. Ubezpieczyciele będą chcieli zabezpieczyć w cenach polis ewentualne koszty takich ekspertyz, a to z pewnością wpłynie na ceny ubezpieczeń.

Fakt zwraca także uwagę na doniesienia, które mówią o możliwym wycofaniu się z rynku Grupy AXA, ubezpieczyciela znanego z tanich polis OC. Mniejsza konkurencja na rynu polis komunikacyjnych także może być czynnikiem wpływającym na ich ceny.

źródło: fakt.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr