tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sąd Najwyższy przyznaje zadośćuczynienia. Ubezpieczyciele zapowiadają gigantyczne podwyżki Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sąd Najwyższy przyznaje zadośćuczynienia. Ubezpieczyciele zapowiadają gigantyczne podwyżki

Autor: Raff 2018.03.28, 14:14 3 Drukuj

Nawet o 25 procent mogą zdrożeć polisy OC po ostatnich wyrokach Sądu Najwyższego, który zdecydował o przyznaniu odszkodowań rodzinom poszkodowanych w wypadkach. Ubezpieczyciele ostrzegają przed katastrofą.

Wyrok Sądu Najwyższego dotyczy sytuacji, w której osoba poszkodowana w wypadku znajduje się w stanie terminalnym czy wegetatywnym. Innymi słowy utrzymywanie z nim normalnych relacji nie jest możliwe. Zdaniem Sądu w takiej sytuacji bliskim należy się zadośćuczynienie finansowe, ponieważ  sytuacja taka stanowi naruszenie ich dobra osobistego.

__________________________________________

Ubezpieczyciele ostrzegają, że taki wyrok może mieć katastrofalne konsekwencje. Zakłady ubezpieczeń, podczas kalkulowania składek na polisy i tworzeniu rezerw, nie brały pod uwagę możliwości rozszerzenia zadośćuczynień uchwalonego przez SN. Może to oznaczać niewypłacalność aż 11 ubezpieczycieli reprezentujących 60 proc. rynku. To z kolei pociągnie za sobą drastyczne podwyżki cen polis - nawet o 25 procent.

Z wyroku SN cieszy się jednak rzecznik ubezpieczonych. Zdaniem pełniącej tę funkcję Agnieszki Wiktorow, decyzja SN ujednolica orzecznictwo w tej sprawie, co umożliwi rodzinom osób poszkodowanych łatwiejsze uzyskanie odszkodowania.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę