tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sąd Najwyższy przyznaje zadośćuczynienia. Ubezpieczyciele zapowiadają gigantyczne podwyżki

Sąd Najwyższy przyznaje zadośćuczynienia. Ubezpieczyciele zapowiadają gigantyczne podwyżki

Autor: Raff 2018.03.28, 14:14 3 Drukuj

Nawet o 25 procent mogą zdrożeć polisy OC po ostatnich wyrokach Sądu Najwyższego, który zdecydował o przyznaniu odszkodowań rodzinom poszkodowanych w wypadkach. Ubezpieczyciele ostrzegają przed katastrofą.

Wyrok Sądu Najwyższego dotyczy sytuacji, w której osoba poszkodowana w wypadku znajduje się w stanie terminalnym czy wegetatywnym. Innymi słowy utrzymywanie z nim normalnych relacji nie jest możliwe. Zdaniem Sądu w takiej sytuacji bliskim należy się zadośćuczynienie finansowe, ponieważ  sytuacja taka stanowi naruszenie ich dobra osobistego.

Ubezpieczyciele ostrzegają, że taki wyrok może mieć katastrofalne konsekwencje. Zakłady ubezpieczeń, podczas kalkulowania składek na polisy i tworzeniu rezerw, nie brały pod uwagę możliwości rozszerzenia zadośćuczynień uchwalonego przez SN. Może to oznaczać niewypłacalność aż 11 ubezpieczycieli reprezentujących 60 proc. rynku. To z kolei pociągnie za sobą drastyczne podwyżki cen polis - nawet o 25 procent.

Z wyroku SN cieszy się jednak rzecznik ubezpieczonych. Zdaniem pełniącej tę funkcję Agnieszki Wiktorow, decyzja SN ujednolica orzecznictwo w tej sprawie, co umożliwi rodzinom osób poszkodowanych łatwiejsze uzyskanie odszkodowania.

Zdjęcia
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę