tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 KNF ukarała kolejnego ubezpieczyciela za zbyt niskie składki OC
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

KNF ukarała kolejnego ubezpieczyciela za zbyt niskie składki OC

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.07, 11:09 1 Drukuj

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę w wysokości 50 tysięcy zł na Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Powodem jest stosowanie zaniżanych składek w czasie wojny cenowej z konkurencją.

Wspomniana wojna cenowa między towarzystwami ubezpieczeniowymi toczyła się w latach 2011-2015. W czasie jej trwania rażąco zaniżano wysokość składek na ubezpieczenia OC i AC, co skutkowało później wypłatami odszkodowań, których wysokość nie pokrywała powstałych szkód. Postępowanie KNF w tej sprawie toczy się od wielu lat, a Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych jest już czwartą ukaraną firmą.

NAS Analytics TAG

W sierpniu grzywnami w wysokości odpowiednio 260 i 600 tysięcy zł ukarane zostały TUZ TUW oraz Compensa TU, będąca prawnym następcą Benefii TU. W październiku z kolei dołączyło do nich Link4, które musi zapłacić 300 tysięcy zł. Duża różnica w wysokości grzywien bierze się stąd, że PTUW stosowało zaniżone składki tylko dla ubezpieczeń OC, natomiast pozostałe towarzystwa zarówno dla OC, jak i AC.

Na tym samym posiedzeniu KNF nałożono również karę finansową w wysokości 180 tysięcy zł na firmę TUiR Allianz Polska. Tym razem powodem były stwierdzone opóźnienia w przyznawaniu i wypłatach odszkodowań oraz nadużycia w polityce informacyjnej.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę