tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 KNF ukarała kolejnego ubezpieczyciela za zbyt niskie składki OC NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

KNF ukarała kolejnego ubezpieczyciela za zbyt niskie składki OC

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.07, 11:09 1 Drukuj

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę w wysokości 50 tysięcy zł na Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Powodem jest stosowanie zaniżanych składek w czasie wojny cenowej z konkurencją.

Wspomniana wojna cenowa między towarzystwami ubezpieczeniowymi toczyła się w latach 2011-2015. W czasie jej trwania rażąco zaniżano wysokość składek na ubezpieczenia OC i AC, co skutkowało później wypłatami odszkodowań, których wysokość nie pokrywała powstałych szkód. Postępowanie KNF w tej sprawie toczy się od wielu lat, a Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych jest już czwartą ukaraną firmą.

W sierpniu grzywnami w wysokości odpowiednio 260 i 600 tysięcy zł ukarane zostały TUZ TUW oraz Compensa TU, będąca prawnym następcą Benefii TU. W październiku z kolei dołączyło do nich Link4, które musi zapłacić 300 tysięcy zł. Duża różnica w wysokości grzywien bierze się stąd, że PTUW stosowało zaniżone składki tylko dla ubezpieczeń OC, natomiast pozostałe towarzystwa zarówno dla OC, jak i AC.

Na tym samym posiedzeniu KNF nałożono również karę finansową w wysokości 180 tysięcy zł na firmę TUiR Allianz Polska. Tym razem powodem były stwierdzone opóźnienia w przyznawaniu i wypłatach odszkodowań oraz nadużycia w polityce informacyjnej.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę