tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czy to koniec sportów motorowych? UE chce obowiązkowych ubezpieczeń OC Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czy to koniec sportów motorowych? UE chce obowiązkowych ubezpieczeń OC

Autor: Raff 2018.06.02, 09:57 1 Drukuj

Wszystkie motocykle biorące udział w rywalizacji sportowej powinny zostać objęte obowiązkowym ubezpieczeniem OC - twierdzi Komisja Europejska. Organizacje motocyklowe ostrzegają, że to koniec motorsportu.

Projekt dyrektywy dotyczącej objęcia ubezpieczeniem wszystkich motocykli, także tych biorących udział w rywalizacjach poza drogami publicznymi, powstał na kanwie wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. W 2014 roku ETS orzekł, że wszystkie pojazdy mechaniczne muszą posiadać pełne komunikacyjne ubezpieczenie OC, niezależnie od tego, czy są używane na drogach publicznych czy prywatnych.

~~~~~------~~~~~

Wprowadzenie takiego ubezpieczenia dla motocykli biorących udział w sportowej rywalizacji oznaczałoby jednak drastyczny wzrost kosztów udziału w imprezach. Już dziś zwyżki dla pojazdów, które nawet okazjonalnie biorą udział w wyścigach, wynoszą nawet kilkaset procent.

Brytyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Motocyklowego (MCIA) jednoznacznie potępiło pomysł obowiązkowych ubezpieczeń. Zdaniem tej organizacji decyzja taka będzie miała katastrofalny wpływ nie tylko na profesjonalną rywalizację, ale także na losy ogromnej liczby amatorów, którzy tłumnie biorą udział w wielu związanych z motorsportem rywalizacjach.

MCIA wskazuje także, że pokłosiem decyzji może być znaczny spadek przychodów miast i gmin, na terenie których odbywają się te imprezy. Hotele, restauracje, bary i sklepy mogą dotkliwie odczuć brak klentów, jeśli imprezy zostaną zlikwidowane.

Prace nad rozporządzeniem oznaczają, że Komisja Europejska zignorowała ponad 3500 głosów poparcia, które podczas publicznych konsultacji uzyskał pomysł całkowitego zwolnienia z ubezpieczeń pojazdów biorących udział w sportach motorowych.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę