tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sono pacimy za nieubezpieczonych. UFG ujawnia wstrzsajce dane
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sono pacimy za nieubezpieczonych. UFG ujawnia wstrzsajce dane

Autor: Raff 2018.03.20, 12:40 6 Drukuj

Ponad 170 mln zł kosztowali nas nieubezpieczeni sprawcy wypadków drogowych. Po polskich drogach wciąż porusza się około 100 tysięcy nieubezpieczonych pojazdów.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, oprócz realizacji wielu innych zadań, wypłaca odszkodowania w przypadkach, gdy nie jest możliwe ustalenie sprawcy. Pokrywa także koszty naprawy szkody, kiedy sprawca zdarzenia nie posiada polisy OC, ale wówczas występuje z tak zwanym regresem, czyli żądaniem zwrotu poniesionych kosztów.

NAS Analytics TAG

Działania UFG są bardzo skuteczne - dzięki analizie porównawczej danych o zarejestrowanych pojazdach z ogólnopolską bazą polis komunikacyjnych, w ubiegłym roku ujawniono niemal 100 tysięcy przypadków braku obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Kary za takie zaniedbanie są spore. Trzy dni opóźnienia w zakupie polisy OC oznaczają dla motocyklisty wydatek 140 zł. Od 4 do 14 dni to 350 zł, zaś powyżej 14 dni obciążone zostanie karą 700 zł. W jeszcze gorszej sytuacji są właściciele osobówek, którzy zapłacą odpowiednio 840, 2100 i 4200 zł.

W 2017 roku nieubezpieczeni i nieustaleni sprawcy kosztowali nas ponad 170 mln zł. Do tej kwoty zaliczają się odszkodowania i świadczenia wypłacone poszkodowanym w wypadkach spowodowanych przez takich sprawców. 20% szkód spowodowali nieustaleni kierujący, pozostałe 80% sprawcy bez ubezpieczenia OC.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Autor: autorek 21/03/2018 15:44

Ale ma by :/

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr