tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Słono płacimy za nieubezpieczonych. UFG ujawnia wstrząsające dane Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Słono płacimy za nieubezpieczonych. UFG ujawnia wstrząsające dane

Autor: Raff 2018.03.20, 12:40 6 Drukuj

Ponad 170 mln zł kosztowali nas nieubezpieczeni sprawcy wypadków drogowych. Po polskich drogach wciąż porusza się około 100 tysięcy nieubezpieczonych pojazdów.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, oprócz realizacji wielu innych zadań, wypłaca odszkodowania w przypadkach, gdy nie jest możliwe ustalenie sprawcy. Pokrywa także koszty naprawy szkody, kiedy sprawca zdarzenia nie posiada polisy OC, ale wówczas występuje z tak zwanym regresem, czyli żądaniem zwrotu poniesionych kosztów.

~~~~~------~~~~~

Działania UFG są bardzo skuteczne - dzięki analizie porównawczej danych o zarejestrowanych pojazdach z ogólnopolską bazą polis komunikacyjnych, w ubiegłym roku ujawniono niemal 100 tysięcy przypadków braku obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Kary za takie zaniedbanie są spore. Trzy dni opóźnienia w zakupie polisy OC oznaczają dla motocyklisty wydatek 140 zł. Od 4 do 14 dni to 350 zł, zaś powyżej 14 dni obciążone zostanie karą 700 zł. W jeszcze gorszej sytuacji są właściciele osobówek, którzy zapłacą odpowiednio 840, 2100 i 4200 zł.

W 2017 roku nieubezpieczeni i nieustaleni sprawcy kosztowali nas ponad 170 mln zł. Do tej kwoty zaliczają się odszkodowania i świadczenia wypłacone poszkodowanym w wypadkach spowodowanych przez takich sprawców. 20% szkód spowodowali nieustaleni kierujący, pozostałe 80% sprawcy bez ubezpieczenia OC.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: autorek 21/03/2018 15:44

Ale ma być :/

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę