tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Brzydkie praktyki PZU. Ubezpieczyciel bezprawnie pobiera skadki OC
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Brzydkie praktyki PZU. Ubezpieczyciel bezprawnie pobiera skadki OC

Autor: Raff 2018.10.24, 16:11 3 Drukuj

PZU odda pieniądze, które zostały niesłusznie pobrane za polisy. Ubezpieczyciel przez lata odmawiał klientom prawa do wypowiadania umów ubezpieczenia OC, przez co zmuszał ich do podwójnych opłat. Sprawą zainteresował się UOKiK.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów został o sprawie powiadomiony przez Rzecznika Finansowego. Chodzi o przyjętą przez PZU taktykę, polegającą na utrudnianiu klientom wypowiadania umów ubezpieczenia OC, w sytuacji, kiedy mieli oni takie umowy zawarte z innymi ubezpieczycielami.

NAS Analytics TAG

Według obecnych przepisów, polisa OC jest automatycznie przedłużana na kolejny rok. Kierowca może jednak wypowiedzieć umowę najpóźniej jeden dzień przed terminie jej zakończenia. Standardową praktyką ubezpieczycieli jest przysyłanie informacji o warunkach ubezpieczenia na kolejny rok.

PZU stosował sprytną taktykę - kierowcy, którzy kontaktowali się z oddziałem lub agentem w sprawie przedłużenia polisy, otrzymywali nową umowę, choć, zgodnie z prawem, to dotychczasowa powinna być przedłużona. W konsekwencji zakład odmawiał później uznania wypowiedzenia takiej nowej umowy, nawet jeśli ktoś posiadał ubezpieczenie OC u innego ubezpieczyciela. Kierowcy musieli płacić dwie stawki - w PZU i w innej ubezpieczalni.

We wrześniu ubiegłego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko PZU. Uznano, że ubezpieczyciel ogranicza prawo konsumenta do zgodnego z prawem wypowiedzenia umowy. PZU uniknie jednak kary, ponieważ zobowiązał się do uznania wypowiedzeń umów aż do trzech lat wstecz, odda niesłusznie pobrane składki OC i umożliwi konsumentom wypowiadanie umów, które zostały automatycznie przedłużone.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr