tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Brzydkie praktyki PZU. Ubezpieczyciel bezprawnie pobierał składki OC
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Brzydkie praktyki PZU. Ubezpieczyciel bezprawnie pobierał składki OC

Autor: Raff 2018.10.24, 16:11 3 Drukuj

PZU odda pieniądze, które zostały niesłusznie pobrane za polisy. Ubezpieczyciel przez lata odmawiał klientom prawa do wypowiadania umów ubezpieczenia OC, przez co zmuszał ich do podwójnych opłat. Sprawą zainteresował się UOKiK.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów został o sprawie powiadomiony przez Rzecznika Finansowego. Chodzi o przyjętą przez PZU taktykę, polegającą na utrudnianiu klientom wypowiadania umów ubezpieczenia OC, w sytuacji, kiedy mieli oni takie umowy zawarte z innymi ubezpieczycielami.

NAS Analytics TAG

Według obecnych przepisów, polisa OC jest automatycznie przedłużana na kolejny rok. Kierowca może jednak wypowiedzieć umowę najpóźniej jeden dzień przed terminie jej zakończenia. Standardową praktyką ubezpieczycieli jest przysyłanie informacji o warunkach ubezpieczenia na kolejny rok.

PZU stosował sprytną taktykę - kierowcy, którzy kontaktowali się z oddziałem lub agentem w sprawie przedłużenia polisy, otrzymywali nową umowę, choć, zgodnie z prawem, to dotychczasowa powinna być przedłużona. W konsekwencji zakład odmawiał później uznania wypowiedzenia takiej nowej umowy, nawet jeśli ktoś posiadał ubezpieczenie OC u innego ubezpieczyciela. Kierowcy musieli płacić dwie stawki - w PZU i w innej ubezpieczalni.

We wrześniu ubiegłego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko PZU. Uznano, że ubezpieczyciel ogranicza prawo konsumenta do zgodnego z prawem wypowiedzenia umowy. PZU uniknie jednak kary, ponieważ zobowiązał się do uznania wypowiedzeń umów aż do trzech lat wstecz, odda niesłusznie pobrane składki OC i umożliwi konsumentom wypowiadanie umów, które zostały automatycznie przedłużone.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę