tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Będą ważne zmiany w ubezpieczeniach. Czy zdrożeją polisy OC?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Będą ważne zmiany w ubezpieczeniach. Czy zdrożeją polisy OC?

Autor: Raff 2019.02.12, 11:50 6 Drukuj

Wyższe odszkodowania dla poszkodowanych i kontynuacja zniżek w innych krajach wspólnoty - tymi tematami zajmie się jutro Parlament Europejski. Podjęty zostanie także temat rosnącego problemu nieubezpieczonych pojazdów.

Nowa dyrektywa, nad którą głosować będzie w najbliższą środę Parlament Europejski, zakłada podwyższenie odszkodowań dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Dziś maksymalne odszkodowanie (suma gwarancyjna) to 5,21 mln euro dla szkód osobowych oraz 1,05 mln euro dla majątkowych. Nowa dyrektywa przewiduje wzrost sumy gwarancyjnej do 6,07 mln euro dla szkody na osobie i 1,22 mln euro dla szkody majątkowej.

NAS Analytics TAG

Przypomnijmy, że 1 stycznia Ministerstwo Finansów podwyższyło już sumy gwarancyjne z 5 mln euro do 5,21 mln euro dla szkód na osobie i z 1 mln euro do 1,05 mln euro dla szkód w mieniu.

Kolejną ważną zmianą, która znajdzie się w nowej dyrektywie, będzie obowiązek respektowania przez ubezpieczycieli zniżek za bezszkodową jazdę, otrzymanych przez kierowców we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dzięki tej zmianie rejestracja pojazdu w innym kraju nie będzie już oznaczała budowania własnej historii ubezpieczeniowej od zera.

PE chce zająć się także problemem, którego skala w ostatnich latach niepokojąco rośnie. Coraz częściej dochodzi do wypadków z udziałem nieubezpieczonych pojazdów. Proponowane regulacje przewidują integrację baz ubezpieczeniowych i automatyczną kontrolę ubezpieczeń na granicach.

Na razie nie wiadomo jak nowe przepisy wpłyną na ceny polis. Choć ostatnia, styczniowa podwyżka sum gwarancyjnych nie przyniosła widocznego skutku w postaci wyższych cen polis, zdaniem Andrzeja Prajsnara, eksperta porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl, którego cytuje Wirtualna Polska, taki wzrost cen jest bardzo prawdopodobny.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę