tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nisze kary za brak OC? Pose proponuje takie rozwizanie, ale nie dla wszystkich
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nisze kary za brak OC? Pose proponuje takie rozwizanie, ale nie dla wszystkich

Autor: Raff 2019.03.06, 11:09 Drukuj

Obniżenia kar za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC domaga się poseł PSL Krystian Jarubas, który złożył w tej sprawie interpelację do ministra finansów. Dziś kara za brak OC wynosi nawet 4,5 tys. zł.

W 2017 roku roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ujawnił prawie 100 tysięcy przypadków braku obowiązkowego ubezpieczenia OC. W 2018 ta liczba może być jeszcze wyższa. Jak na dłoni widać tutaj tendencję wzrostową, choć UFG ma bardzo skuteczne narzędzie do ujawniania braku ubezpieczenia - porównuje po prostu dwie bazy danych, do których ma dostęp - Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców oraz otrzymaną od ubezpieczycieli bazę podpisanych umów ubezpieczenia OC.

NAS Analytics TAG

Kara za brak ubezpieczenia OC może w ekstremalnym przypadku (ponad 14-dniowe opóźnienie w przypadku samochodu) wynieść dziś nawet 4500 zł. Zdaniem posła Krystiana Jarubasa z PSL ta kara jest zbyt duża, szczególnie dla starszych i biedniejszych kierowców.

Jak twierdzi poseł, do jego biura kierowanych jest wiele skarg na zbyt wysokie kary. Ich zapłacenie w wielu przypadkach przekracza możliwości finansowe kierowców. Często brak opłaconej polisy OC wynika nie z niefrasobliwości kierowcy, a z niewiedzy - choć polisa zwykle przedłuża się automatycznie, są przypadki, gdy wygasa wraz z końcem okresu, na jaki została zawarta.

Poseł skierował do ministra finansów interpelację, w której pyta o możliwość obniżenia wymiaru kary za brak OC dla kierowców po 65. roku życia, a także umorzenia jej w przypadku osób w trudnej sytuacji materialnej. Minister jak dotąd nie odpowiedział na interpelację.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr