tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Błąd systemu może cię kosztować 4,5 tys. złotych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Błąd systemu może cię kosztować 4,5 tys. złotych

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.21, 09:21 3 Drukuj

Jeżeli macie wykupione OC na samochód lub motocykl warto upewnić się, czy taka informacja figuruje w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Bałagan w danych pojazdów to nie jedyny problem Centralnej Ewidencji Pojazdów. Okazuje się, że nawet jeśli polisa OC za pojazd została uruchomiona, to i tak możemy być narażeni na karę za brak ubezpieczenia. Jakim cudem? Już tłumaczymy.

NAS Analytics TAG

Jak podaje Autokult, często zdarza się, że informacje o zawarciu polisy OC nie trafiają do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Ubezpieczyciel ma obowiązek przekazania danych o polisie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego i właśnie do CEP.

Największy problem mogą mieć osoby, które jeżdżą bez papierowego potwierdzenia zawarcia polisy. Podczas kontroli policja korzysta z bazy danych CEP. Jeżeli nie mamy przy sobie potwierdzenia wykupienia ubezpieczenia i okaże się, że takiego potwierdzenia brakuje również w CEP, to stracimy trochę czasu i nerwów.

Warto sprawdzić, czy informacje o polisie zostały przekazane do CEP. Można to zrobić w usłudze mPojazd lub Historia Pojazdu. Status polisy jest również dostępny na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w zakładce "Sprawdź OC pojazdu".

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę