tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Uatwienia i... utrudnienia w badaniach technicznych i rejestracjach ju od 4 grudnia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Uatwienia i... utrudnienia w badaniach technicznych i rejestracjach ju od 4 grudnia

Autor: Wojciech Grzesiak 2020.12.03, 14:21 3 Drukuj

Od 4 grudnia wchodzi szereg zmian dotyczących badań technicznych. Niestety, oprócz ułatwień będą też utrudnienia.

Najważniejszą zmianą dotyczącą badań technicznych będzie brak konieczności wymiany dowodu rejestracyjnego, kiedy skończą się miejsca na pieczątki ze stacji kontroli pojazdów. Warto jednak zachować zaświadczenie z SKP. O ile w Polsce policjanci mogą łatwo sprawdzić, czy dany pojazd przeszedł badanie techniczne, o tyle w innych krajach takiej możliwości nie ma. Zaświadczenie przyda się również przy sprzedaży pojazdu. W przypadku zagubienia można udać się do SKP, w której wykonaliśmy badanie techniczne i poprosić o duplikat.

NAS Analytics TAG

Zmiany obejmą również kwestie rejestracji pojazdów i tablic rejestracyjnych. Nowe przepisy pozwolą na zarejestrowanie pojazdu poza miejscem zameldowania. Dotyczy to zarówno pojazdów już zarejestrowanych w Polsce jak i tych sprowadzonych. W drugim przypadku przepisy dopuszczą zarejestrowanie pojazdu nawet w miejscu właściwym dla miejsca zakupu. To oznacza, że na przykład jeśli pojazd będzie kupiony w Gdańsku, a kupujący mieszka w Warszawie, to będzie mógł dokonać rejestracji w Gdańsku i wrócić nowym nabytkiem do domu.

To by było na tyle w kwestii dobrych informacji. Te gorsze dotyczą jednak przede wszystkim posiadaczy samochodów. Od 4 grudnia zabronione będzie umieszczanie tablic rejestracyjnych w miejscu innym niż konstrukcyjnie do tego przeznaczone. Taki zabieg będzie groził odebraniem dowodu rejestracyjnego. Może to uprzykrzyć życie zwłaszcza posiadaczom egzotycznych samochodów, którzy nie chcą psuć wyglądu auta przez umieszczanie rejestracji na zderzaku i zazwyczaj wkładają ją za szybę. Utrata dowodu rejestracyjnego będzie również groziła tym, którzy zgłoszą się po tak zwane małe tablice i zamontują je w samochodzie przystosowanym do montażu tablic pełnowymiarowych. Problem ten jest powszechnie znany, ponieważ ułatwienie dla właścicieli samochodów z Japonii, Stanów Zjednoczonych czy Kanady zaczęło być wykorzystywane także przez "spryciarzy", którzy stwierdzili, że małe tablice po prostu fajnie wyglądają. Zrodziło to problem w postaci szybko kończącej się numeracji.

Wszystkie wyżej wymienione zmiany zaczną obowiązywać od 4 grudnia.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr