tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 10 000 kary za nieprawidowy przegld i 5 lat na trzymanie zdj z przegldu. Co si zmieni?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

10 000 kary za nieprawidowy przegld i 5 lat na trzymanie zdj z przegldu. Co si zmieni?

Autor: Alonzo 2021.01.24, 20:31 6 Drukuj

Od 1 stycznia 2021 miały wejść w życie nowe wymogi odnośnie przeglądów. Na szczęście nie weszły, a w nowych przepisach planowane są kolejne zmiany.

Nowe przepisy wprowadzały, między innymi, obowiązek fotografowania każdego pojazdu, który trafiałby na przegląd, oraz konieczność trzymania zrobionych zdjęć przez okres 5 lat. Planowano też zaostrzyć kary dla kierowców, którzy spóźnią się z przeglądem. Na szczęście życie skomplikowało wprowadzanie nowych regulacji. Nie weszły w życie od 1 stycznia 2021 i na razie nie wiadomo, kiedy wejdą. Rząd chciałby, aby to było najpóźniej na wiosnę, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana.

NAS Analytics TAG

W ramach dalszych prac nad przepisami o przeglądach technicznych Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów zabiega, by zmniejszyć kary dla stacji kontroli pojazdów. Postulowane jest zmniejszenie maksymalnej kary z 10 000 do 5 000 zł. Dodatkowo czynione są starania, aby skrócić czas przetrzymywania zdjęć z przeglądów. Trzymanie ich przez 5 lat to bardzo długo, a PISKP uważa, że wystarczyłyby 2 lata.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr