tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Skończyło ci się miejsce na pieczątki? Polskie zaświadczenie o badaniu technicznym jest akceptowane, ale nie wszędzie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Skończyło ci się miejsce na pieczątki? Polskie zaświadczenie o badaniu technicznym jest akceptowane, ale nie wszędzie

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.03.24, 08:33 4 Drukuj

Od grudnia zniesiono konieczność wymiany dowodu rejestracyjnego pojazdu, jeżeli skończy się w nim miejsce na pieczątki z badań technicznych. Ułatwienie to budzi jednak wątpliwości w przypadku podróżowania poza granicami Polski, ponieważ zaświadczenie o badaniu technicznym jest wydawane tylko w rodzimym języku.

Kwestię poruszania się za granicą z oświadczeniem o pomyślnym przejściu badania technicznego poruszyła Wirtualna Polska, która zwróciła się w tej sprawie zarówno do Komisji Europejskiej jak i do Ministerstwa Infrastruktury. Okazuje się, że wydawany przez polskie stacje diagnostyczne dokument jest zgodny z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie okresowych badań zdatności do ruchu drogowego pojazdów i ich przyczep.

NAS Analytics TAG

Jak mówi rzecznik Ministerstwa Infrastruktury, państwa UE są zobowiązane do wzajemnego uznawania ważnych badań technicznych. Wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu oraz zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym.

Problemy mogą pojawić się w Szwecji, Rumunii, Grecji i Słowenii, gdzie nie zostanie uznany, jeśli nie zawiera wszystkich informacji wskazanych w załączniku nr 2 do dyrektywy, ale na szczęście polskie zaświadczenia są z nim w pełni zgodne. W przypadku wyjazdu poza granice Unii Europejskiej warto wymienić dowód rejestracyjny, ponieważ to czy pojedziemy dalej, będzie zależało od dobrej woli policjantów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę