tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Podwyżka cen za badania techniczne pojazdów - ministerstwo nie mówi tak, ale też nie mówi nie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Podwyżka cen za badania techniczne pojazdów - ministerstwo nie mówi tak, ale też nie mówi nie

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.06.07, 07:53 Drukuj

Nieśmiało wraca temat podwyżek cen za badania techniczne pojazdów. Stawki nie zmieniły się od 2004 roku, a temat powraca każdorazowo przy okazji zmian w przepisach dotyczących obowiązkowych przeglądów.

Jak informuje Autokult, najświeższa interpelacja w sprawie zmiany cen za badania techniczne pojazdów wypłynęła od posła Krzysztofa Śmieszka. Polityk zwrócił uwagę, że niskie opłaty sprawiają, że diagności wykonują badania techniczne hurtowo żeby utrzymać rentowność swoich biznesów. Poseł zwrócił się z zapytaniem o to, czy w końcu zostaną wprowadzone podwyżki cen za obowiązkowe przeglądy pojazdów.

NAS Analytics TAG

Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, odpowiedział na interpelację dość wymijająco. Zwrócił uwagę, że najpierw trzeba prawidłowo wprowadzić dyrektywę unijną 204/45/UE. Dyrektywa nakazuje obłożenie dodatkową opłatą kierowców, którzy spóźnią się z terminem wykonania badania technicznego oraz bonusy dla tych, którzy wykonają je przed czasem, a także ma zaostrzyć kontrolę nad stacjami kontroli pojazdów oraz działaniami diagnostów. W teorii przepisy te mają zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.

Ta wypowiedź oznacza, że jeszcze przez co najmniej rok będą obowiązywać obecne stawki za badania techniczne, a te wynoszą 99 złotych za samochód, 63 złote za motocykl i 51 złotych za motorower.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę