tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Od 1 października jeździmy bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC!

Od 1 października jeździmy bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC!

Autor: Raff 2018.09.26, 09:56 7 Drukuj

1 października znika obowiązek wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Minister cyfryzacji podpisał komunikat w tej sprawie.

Dziś kierowca, który porusza się pojazdem po drogach publicznych musi mieć przy sobie prawo jazdy, dowód rejestracyjny i polisę OC. Za brak każdego dokumentu grozi mandat w wysokości 50 zł. Posłowie od dawna zabiegali o zlikwidowanie obowiązku posiadania tych dokumentów, argumentując to faktem, że wszystkie informacje tam zawarte można znaleźć w policyjnej bazie danych oraz Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Ministerstwo Cyfryzacji częściowo przychyliło się do tej propozycji - w lipcu wydana została decyzja o zwolnieniu kierowców z obowiązku posiadania dodwodu rejestracyjnego i polisy OC. Oznacza to, że od 1 października wymienione dokumenty można zostawić w domu, potrzebne będzie tylko prawo jazdy. Podstawą prawną jest nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym, uchwalona przez Sejm w 9 maja 2018 r.

Nowe przepisy pociągają za sobą także zmianę sposobu zatrzymywania dowodu rejestracyjnego. Jeżeli podczas kontroli policjant uzna, że pojazd nie spełnia wymagań dotyczących ochrony środowiska lub bezpieczeństwa, zatrzymanie zostanie odnotowane w bazie CEPiK.

Zdjęcia
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę