tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Od 1 padziernika jedzimy bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Od 1 padziernika jedzimy bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC!

Autor: Raff 2018.09.26, 09:56 7 Drukuj

1 października znika obowiązek wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Minister cyfryzacji podpisał komunikat w tej sprawie.

Dziś kierowca, który porusza się pojazdem po drogach publicznych musi mieć przy sobie prawo jazdy, dowód rejestracyjny i polisę OC. Za brak każdego dokumentu grozi mandat w wysokości 50 zł. Posłowie od dawna zabiegali o zlikwidowanie obowiązku posiadania tych dokumentów, argumentując to faktem, że wszystkie informacje tam zawarte można znaleźć w policyjnej bazie danych oraz Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

NAS Analytics TAG

Ministerstwo Cyfryzacji częściowo przychyliło się do tej propozycji - w lipcu wydana została decyzja o zwolnieniu kierowców z obowiązku posiadania dodwodu rejestracyjnego i polisy OC. Oznacza to, że od 1 października wymienione dokumenty można zostawić w domu, potrzebne będzie tylko prawo jazdy. Podstawą prawną jest nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym, uchwalona przez Sejm w 9 maja 2018 r.

Nowe przepisy pociągają za sobą także zmianę sposobu zatrzymywania dowodu rejestracyjnego. Jeżeli podczas kontroli policjant uzna, że pojazd nie spełnia wymagań dotyczących ochrony środowiska lub bezpieczeństwa, zatrzymanie zostanie odnotowane w bazie CEPiK.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr