tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pamiętaj o opłaceniu OC w 2019. Kary za jego brak mogą być gigantyczne!
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pamiętaj o opłaceniu OC w 2019. Kary za jego brak mogą być gigantyczne!

Autor: Raff 2019.02.18, 13:50 13 Drukuj

Kary za brak OC w tym roku mogą być astronomiczne. W najlepszej sytuacji będą zapominalscy właściciele jednośladów, ale kierowcy osobówek i ciężarówek mogą zapłacić potworne kary. Osoby, które nie zadbały o OC są przy tym łatwym celem dla Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Uspokajamy - jeśli masz wykupioną polisę OC w swoim towarzystwie i opłacasz ją regularnie bez opóźnień, możesz spać spokojnie. Sprawa komplikuje się niestety, jeśli polisa opłacana jest w ratach - niedotrzymanie terminu płatności którejkolwiek z rat powoduje wygaśnięcie polisy z datą, do której została zawarta. Aby odnowić takie ubezpieczenie, trzeba zawrzeć nową umowę.

NAS Analytics TAG

Utrata ubezpieczenia w ten sposób to dość częsty przypadek, z którego jednak kierowcy nie zawsze zdają sobie sprawę. Innym przypadkiem jest niewykupienie polisy po zmianie właściciela pojazdu. Według aktualnych przepisów polisa, z którą nabywamy pojazd, ważna jest do czasu jej wygaśnięcia. Wielu nabywców zapomina jednak o obowiązku ubezpieczenia zakupionego motocykla czy samochodu i porusza się później bez wymaganej polisy OC.

Wykrycie braku ciągłości ubezpieczenia OC jest dla UFG formalnością. Specjalne algorytmy analizują bazy danych pojazdów i porównują je z bazą wykupionych ubezpieczeń. Jeśli kwerenda wykaże brak polisy dla pojazdu, do właściciela wysyłana jest korespondencja z propozycją kary. W 2017 roku UFG wykrył niemal 100 tysięcy takich przypadków, w 2018 roku było ich jeszcze więcej.

Największe kary grożą tym, którzy zalegają z wykupieniem OC najdłużej. W tym roku motocyklista, który spóźni się ponad dwa tygodnie, zapłaci 750 zł kary, kierowca osobówki aż 4200 zł. Jeśli spóźnienie nie przekroczy 3 dni, kara wyniesie 150 zł dla motocykla i 900 zł dla kierowcy osobówki. Opóźnienie od 4 do 14 dni oznaczać będzie karę odpowiednio 380 i 2250 zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę