tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pamitaj o opaceniu OC w 2019. Kary za jego brak mog by gigantyczne!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Broger Desktop Extra Baner 960x300
Broger Mobile Baner 960x300

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pamitaj o opaceniu OC w 2019. Kary za jego brak mog by gigantyczne!

Autor: Raff 2019.02.18, 13:50 14 Drukuj

Kary za brak OC w tym roku mogą być astronomiczne. W najlepszej sytuacji będą zapominalscy właściciele jednośladów, ale kierowcy osobówek i ciężarówek mogą zapłacić potworne kary. Osoby, które nie zadbały o OC są przy tym łatwym celem dla Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Uspokajamy - jeśli masz wykupioną polisę OC w swoim towarzystwie i opłacasz ją regularnie bez opóźnień, możesz spać spokojnie. Sprawa komplikuje się niestety, jeśli polisa opłacana jest w ratach - niedotrzymanie terminu płatności którejkolwiek z rat powoduje wygaśnięcie polisy z datą, do której została zawarta. Aby odnowić takie ubezpieczenie, trzeba zawrzeć nową umowę.

NAS Analytics TAG

Utrata ubezpieczenia w ten sposób to dość częsty przypadek, z którego jednak kierowcy nie zawsze zdają sobie sprawę. Innym przypadkiem jest niewykupienie polisy po zmianie właściciela pojazdu. Według aktualnych przepisów polisa, z którą nabywamy pojazd, ważna jest do czasu jej wygaśnięcia. Wielu nabywców zapomina jednak o obowiązku ubezpieczenia zakupionego motocykla czy samochodu i porusza się później bez wymaganej polisy OC.

Wykrycie braku ciągłości ubezpieczenia OC jest dla UFG formalnością. Specjalne algorytmy analizują bazy danych pojazdów i porównują je z bazą wykupionych ubezpieczeń. Jeśli kwerenda wykaże brak polisy dla pojazdu, do właściciela wysyłana jest korespondencja z propozycją kary. W 2017 roku UFG wykrył niemal 100 tysięcy takich przypadków, w 2018 roku było ich jeszcze więcej.

Największe kary grożą tym, którzy zalegają z wykupieniem OC najdłużej. W tym roku motocyklista, który spóźni się ponad dwa tygodnie, zapłaci 750 zł kary, kierowca osobówki aż 4200 zł. Jeśli spóźnienie nie przekroczy 3 dni, kara wyniesie 150 zł dla motocykla i 900 zł dla kierowcy osobówki. Opóźnienie od 4 do 14 dni oznaczać będzie karę odpowiednio 380 i 2250 zł.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr