tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 83 miliony złotych dla motocyklisty poszkodowanego w wypadku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Broger Desktop Extra Baner 960x300
Broger Mobile Baner 960x300

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

83 miliony złotych dla motocyklisty poszkodowanego w wypadku

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.10, 10:22 7 Drukuj

Motocyklista, który został uderzony przez kierowcę samochodu zmieniającego pas bez użycia kierunkowskazu wywalczył odszkodowanie o równowartości 83 milionów złotych.

Do zdarzenia doszło 18 lutego 2018 roku w Las Vegas. Kierujący motocyklem - Matthew Rada - został uderzony przez jadącego samochodem Kia mechanika pracującego w lokalnym salonie marki. Po zderzeniu z samochodem uderzył w ciężarówkę i upadł na jezdnię. To sprawiło, że doznał wielu złamań, w tym kompresyjnego złamania kręgosłupa na odcinku lędźwiowym.

NAS Analytics TAG

W pozwie, którego treść zamieszczono w portalu psblaw.com czytamy, że poszkodowany cierpi na przewlekłe ból, a także musiał przejść wiele skomplikowanych operacji i rehabilitację. To wszystko w połączeniu z pogorszonym stanem zdrowia psychicznego sprawiło, że poszkodowany nie może dalej wykonywać swojej pracy. Matthew Rada był zatrudniony w Schuberth North America. Opis zdarzenia wskazuje na szereg wykroczeń popełnionych przez mechanika, który jechał pasem przeznaczonym dla samochodów przewożących dwie lub więcej osób i zmienił pas bez użycia kierunkowskazu.

Proces trwał trzy dni i zakończył się zasądzeniem odszkodowania w wysokości 21 503 420,48 dolarów. Winą obarczono nie tylko mechanika, ale również salon, w którym został zatrudniony.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę