tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 83 miliony złotych dla motocyklisty poszkodowanego w wypadku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

83 miliony złotych dla motocyklisty poszkodowanego w wypadku

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.10, 10:22 7 Drukuj

Motocyklista, który został uderzony przez kierowcę samochodu zmieniającego pas bez użycia kierunkowskazu wywalczył odszkodowanie o równowartości 83 milionów złotych.

Do zdarzenia doszło 18 lutego 2018 roku w Las Vegas. Kierujący motocyklem - Matthew Rada - został uderzony przez jadącego samochodem Kia mechanika pracującego w lokalnym salonie marki. Po zderzeniu z samochodem uderzył w ciężarówkę i upadł na jezdnię. To sprawiło, że doznał wielu złamań, w tym kompresyjnego złamania kręgosłupa na odcinku lędźwiowym.

NAS Analytics TAG

W pozwie, którego treść zamieszczono w portalu psblaw.com czytamy, że poszkodowany cierpi na przewlekłe ból, a także musiał przejść wiele skomplikowanych operacji i rehabilitację. To wszystko w połączeniu z pogorszonym stanem zdrowia psychicznego sprawiło, że poszkodowany nie może dalej wykonywać swojej pracy. Matthew Rada był zatrudniony w Schuberth North America. Opis zdarzenia wskazuje na szereg wykroczeń popełnionych przez mechanika, który jechał pasem przeznaczonym dla samochodów przewożących dwie lub więcej osób i zmienił pas bez użycia kierunkowskazu.

Proces trwał trzy dni i zakończył się zasądzeniem odszkodowania w wysokości 21 503 420,48 dolarów. Winą obarczono nie tylko mechanika, ale również salon, w którym został zatrudniony.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę