tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Miałeś wypadek i chcesz dostać odszkodowanie z ubezpieczenia? Braki w dokumentacji mogą przysporzyć ci kłopotów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Miałeś wypadek i chcesz dostać odszkodowanie z ubezpieczenia? Braki w dokumentacji mogą przysporzyć ci kłopotów

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.03.16, 08:39 1 Drukuj

Jeżeli po wypadku zamierzacie sprzedać uszkodzony motocykl bez naprawiania go, to możecie wpaść w pułapkę i w efekcie nie otrzymać oczekiwanego odszkodowania. Przed taką sytuacją można się jednak uchronić.

Często zdarza się, że uczestnicy zdarzeń drogowych chcą otrzymać odszkodowanie z ubezpieczenia, ale zamiast naprawiać pojazd wolą sprzedać go jako uszkodzony, bo tego typu sytuacje to dobra okazja do wprowadzenia zmiany w garażu. Czeka tu jednak pewna pułapka, w którą poszkodowany może wpaść na własne życzenie.

NAS Analytics TAG

Dziennik Rzeczpospolita opisał w poniedziałek historię, w której poszkodowana domagała się od towarzystwa ubezpieczeniowego określonej kwoty za szkody powstałe w pojeździe, ale jednocześnie sprzedała pojazd jako uszkodzony i nie przedstawiła żadnych dowodów zarówno jeśli chodzi o dokumenty zakupu pojazdu jak i dokumenty sprzedaży. Sprawa trafiła do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN, ale ta rownież pozostała nieugięta argumentując, że powódka powinna przedstawić dowody pozwalające na ustalenie wartości pojazdu przed zdarzeniem i po jego wystąpieniu.

Co ten wyrok oznacza w praktyce? Jeżeli mieliście zdarzenie drogowe i chcecie otrzymać odszkodowanie, ale nie zamierzacie naprawiać swojego pojazdu, to bez względu na to udajcie się do autoryzowanego serwisu, który zweryfikuje uszkodzenia, wykona dokumentację zdjęciową i sporządzi kosztorys. Warto również trzymać dokumenty zakupu i sprzedaży pojazdu, a także faktury zakupu ewentualnego wyposażenia dodatkowego. Praktyka pokazuje, że co prawda nie zawsze sprawi to, że otrzymacie satysfakcjonujące odszkodowanie, ale wtedy będziecie mieli mocne dowody do przedstawienia w sądzie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 0
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę