tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 200 tys. z odszkodowania dla motocyklisty. Pomogli dziennikarze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

200 tys. z odszkodowania dla motocyklisty. Pomogli dziennikarze

Autor: Janusz Bbenek 2020.04.29, 10:18 1 Drukuj

Opieszałość, lekceważący stosunek oraz indolencja policji, prokuratury i sądów spowodowały, że motocyklista ze Śremu, który w 2013 roku stał się ofiarą wypadku nie ze swojej winy, dopiero teraz otrzymał odszkodowanie. Czekałby zapewne dłużej, gdyby nie pomoc ekipy programu "Interwencja", emitowanego na Polsacie. 

39-letni dziś Arkadiusz Ziółkowski ze Śremu w kwietniu 2013 roku jechał przez Poznań motocyklem drogą z pierwszeństwem przejazdu. Poruszał się zgodnie z przepisami. W pewnym momencie z drogi podporządkowanej wyjechał Opel Vectra, którego motocyklista nie dał rady ominąć. CBR-ka wbiła się w auto tuż za przednim kołem, a Arkadiusz doznał rozległych złamań rąk i nóg. Po wszystkim przeszedł kilkanaście operacji. 

NAS Analytics TAG

Sprawy zaczęły się komplikować już na samym początku. Prokuratura z góry założyła, że winnym zdarzenia jest kierowca motocykla. Borys Nowaczyk, pełnomocnik Arkadiusza powiedział:

On w ogóle nie brał udziału w postępowaniu. Prokuratura z góry założyła, że jest motocyklista, młody człowiek, który jak pewnie przyjęto, brawurowo przemieszczał się po naszych drogach. Ktoś inny popełnił błąd, a on do tej pory za to płaci.

Na szczęście w sądzie udało się szybko udowodnić, że wypadek spowodował kierowca Opla. Arkadiusz Ziółkowski wystąpił o pół miliona złotych odszkodowania. Tutaj niestety sprawa utknęła na kilka lat w martwym punkcie. Ofierze wypadku skończyły się środki na leczenie i rehabilitację, opuściła go żona, groziła bezdomność. 

Trzy lata temu do Arkadiusza dotarła ekipa telewizji Polsat, kręcąca program "Interwencja". Po emisji odcinka, podobnie jak w wielu innych przypadkach, postępowanie sądowe w magiczny sposób ruszyło. Niedawno motocyklista otrzymał odszkodowanie - co prawda nie 500, a 200 tysięcy zł, co jednak pozwoliło mu stanąć na nogi i wyremontować mieszkanie, w którym mieszka obecnie z matką. 

O konsekwencjach dla policjantów i prokuratora prowadzącego sprawę Arkadiusza nie mamy żadnych informacji. 

Zdjęcie: Przemysław, epoznan.pl

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr